יש לכם מורה לאנגלית משעממת אימים? הייתם מעדיפים להסתובב עם גוגל גלאס שיתרגם לכם כל דבר שקורה מסביבכם באנגלית סימולטנית לעברית? רוב אוצר המילים שלכם מבוסס על שירים של סלינה גומז וג'סטין ביבר? אופס, היום אי אפשר להסתדר בעולם הזה בלי לדעת אנגלית על בוריה, ולאינטרנט ולעולם הדיגיטלי יש השפעה גדולה על כך. העולם נהיה קטן יותר, קרוב יותר, גלובלי יותר והשפה שמחברת בין כולם ברחבי הגלובוס היא האנגלית, שהפכה להיות השפה השנייה של כל אזרח בעולם שלא נולד במדינת נייטיב כלשהי (ארצות הברית, בריטניה וכו'). אולי שמעתם פעם על ג'יי ווקר – הוא הוכתר לאחד מ-50 מאנשי העסקים המשפיעים ביותר בעידן הדיגיטלי על ידי מגזין הטיים היוקרתי. לדבריו, למעלה מ-2 ביליון אנשים בעולם לומדים אנגלית בשביל דבר אחד – הזדמנות. הזדמנות לחיים טובים יותר, הזדמנות לאפשרויות הכנסה רבות יותר, והזדמנות לפרוץ לעולם הגדול בלי גבולות. על כן כל שיפור של השפה וביטחון בשימוש בשפה הרי הם משובחים. איך תוכלו לשפר את האנגלית שלכם?

הנה לכם כמה דרכים לא רעות בכלל:
הקיפו את עצמכם באנגלית – במקום להיכנס לוואי נט להתעדכן, תיכנסו ל-CNN, במקום לצפות בחדשות 2 תצפו בחדשות I24. תצפו בסרט שאתם אוהבים בלי כתוביות, אם יש מילים שאתם תמיד שוכחים איך אומרים אותן – תכתבו אותן על דפי ממו והדביקו אותם ברחבי הבית. יש לכם חברים שהם דוברי אנגלית ברמת שפת אם? מצוין, תנסו לדבר אתם רק באנגלית, שובר שיניים ככל שזה יהיה, על כל נושא יומיומי. חיים בפייסבוק? הצטרפו לדפים ולקבוצות בנושאים שמעניינים אתכם, רק באנגלית, ואט אט הפיד שלכם יחל להתמלא בטקסטים שרלוונטיים אליכם בשפה החשובה בעולם.

Improve your English

צפו ב-TED – אם קשה לכם לצפות בסרט ארוך ושלם באנגלית, זה לגמרי מובן. לפעמים זה גם עושה קצת כאב ראש… על פרויקט TED שמעתם? אנשים שהם מובילים ומומחים בתחומים שונים זוכים לעלות לבימת TED ולהעביר הרצאות קצרות במגוון נושאים, כאשר אורכה של כל הרצאה אינו עולה על יותר מ-10 דקות, גג רבע שעה. יש גם הרצאות של 2 ו-3 דקות. עשו לעצמכם כלל – כל יום אני צופה לפחות בהרצאה אחת של טד, וכך אני גם לומד משהו חדש ומעניין שלא ידעתי, בתחום שמעניין אותי וגם משפר את האנגלית שלי (ותוכלו למצוא באתר שלהם הרצאות על הכול, פשוט על הכול – מאהבה דרך שיבוט גנטי דרך משחקי מחשב דרך אימוץ בעלי חיים ועד תולדות האנושות). יש לטד גם אפליקציה לסלולר, כך שניתן להוריד ולצפות מתי שנוח, בנסיעה באוטובוס או בדרך למקום כלשהו. ואם לא דיי בכך יש עוד דבר טוב אחד בממשק של המיזם הנפלא הזה – לצד כל סרטון יש אופציה לבחור בתרגום כתוביות לשפות שונות, ביניהן תמיד יש אנגלית ולעתים אפילו עברית. מומלץ לכם לצפות פעם אחת בלי כתוביות בכלל ובפעם השנייה עם כתוביות וכך למצוא פירוש למילים ולביטויים שלא זיהיתם בצפייה הראשונה.

Improve your English

עבדו על הביטחון העצמי – דיבור בשפה זרה משול לנהר שיש עליו סכר. מרגע שהסכר נפרץ, הנהר זורם בשצף ובקצף ושוחים בו בלי הפרעות. המון אנשים חושבים שהם לא יודעים מספיק טוב אנגלית, או חושבים שהם רק מבינים משמיעה או מקריאה אבל שלא יוכלו להביע את עצמם בעל פה ברמה טובה, שהם ייתקעו כל הזמן או יעשו שגיאות דקדוקיות פטאליות ויביכו את עצמם. העניין הוא שהכול תלוי במה שאנחנו חושבים. נדמה לנו שכשאנחנו מדברים עם מישהו באמת אכפת לו אם עשינו שגיאה בדיבור, אבל האמת היא שאם אנחנו מדברים בביטחון אז אנחנו לא נתקעים כל הזמן וגם אם חס ושלום עשינו שגיאה כלשהי, אף אחד לא ישים לב וגם אם כן, אז מה? אנחנו בטוחים בעצמנו ובכך שמבינים אותנו, וזה מה שחשוב!

Improve your English

בואו למחנה קיץ בינלאומי – ואם כבר ללמוד אנגלית אז למה לא לעשות את זה בצורה הכי נעימה שיכולה להיות – במחנה BIG IDEA למשל, תוך כדי שאנחנו לומדים דברים אחרים שאנחנו אוהבים כמו צילום, פיתוח משחקים, תכנות, די ג'ייאינג או הפקת סרטים, למשל? ובמקום לשבת עם ספרי הדקדוק וספרי הלימוד המשעממים, נתרגל על אמת שיחה עם בני גילנו מכל רחבי העולם שיוכלו לספר לנו על תרבויות ומקומות שמעולם לא היינו בהם? במחנה הקיץ הבינלאומי בישראל של BIG IDEA כל היופי שבכלל לא מתמקדים בלימוד האנגלית, אלא בחיזוק הקשרים החברתיים עם בני נוער מחו"ל, בחיי מחנה עצמאיים בהם חולקים חדר עם חברים חדשים ממקומות שונים בעולם, ובעשיית הרבה כיף בסדנאות, מסיבות ובבריכה. האנגלית כבר הופכת להיות טבעית כל כך באווירה הקסומה והחו"לית וכל היופי שלא צריך לעלות על מטוס בשביל זה – הכול קורה כאן בארץ במקום יפה וירוק.

Improve your English

נכתב ע"י ענבל סינגר, מומחית תוכן לנוער ולילדים

יש לנו הרבה נסיון בתחום של הסאמר קאמפס ומחנות הקיץ הבינלאומיים בארץ. רוצים להתייעץ איתנו מה מתאים לכם? צרו קשר