במחנה בניר העמק הוא מחנה הבוטיק של מחנות הקיץ הבינלאומיים BIG IDEA. מגיעים אליו מדריכים וחניכים מכל העולם, עוברים יחד סדנאות טכנולוגיות מדהימות, יוצרים חוויות וצוברים זכרונות שיישארו לכל החיים!

בנוסף לניהול מחנה ניר העמק, שרון מרכזת את מחנות פסח וחנוכה של BIG IDEA ומרכזת תכנית שילוב של חניכים על הספקטרום האוטיסטי במחנות שלנו.

שרון הצטרפה לBIG IDEA לקראת קיץ 2016, והיתה אחראית על הקשר עם הורי החניכים במחנה.

IMG_8667

שרון כספי, מנהלת מחנות BIG IDEA בניר העמק

למה דווקא ניר העמק?

קודם כל בזכות הסוסים!!!

מעבר לזה, בניר העמק חוויית BIG IDEA האדירה הופכת למחנה אינטימי, ביתי ונעים. נוסף על הסדנאות המדהימות והפרויקטים שהם יוצרים, החניכים נהנים מאווירה משפחתית שבה כולם מכירים את כולם. אני זוכרת חניך שאמר לי – "שרון, איזה כיף זה שכל המדריכים יודעים את השם שלי!"

 

מה את הכי אוהבת בתפקיד שלך?

אני אוהבת לראות תהליכים. גם אצל המדריכים וגם אצל החניכים. הרבה אנשים חושבים ששבוע זה לא מספיק זמן בשביל לעבור תהליך, אבל מדהים לראות את החניכים גדלים ומתעצמים. העובדה שהמחנה גורם להם לצאת מאזור הנוחות שלהם מאפשרת להם לבצע שינוי קטן באורך החיים שלהם וזה מביא איתו שינוי גדול ומרגש.

 

ספרי לי על חוויה שזכורה לך במיוחד מהמחנה.

בקיץ הקודם הגיעה אלינו חניכה בת 10 מצרפת שמאוד נהנתה בסדנאות ועם החברים, אבל באחד הלילות הראשונים היה לה קשה והיא התגעגעה הביתה – אצלנו קוראים לזה home sick. ישבתי איתה יחד עם מדריך ששר לה שיר ערש בצרפתית שסבתא שלו היתה שרה לו כשהיה ילד. היא נרגעה כששמעה את השיר, ציירה ציור להורים ונרדמה.
ההורים כמובן דאגו לה כשסיפרתי להם על המקרה, אבל אחרי שדיברו איתה וראו תמונות שלה הם הבינו שהכל בסדר.
בסוף המחנה הם הגיעו לאסוף אותה, עדיין לא רגועים לגמרי, אבל ברגע שראו אותה הבינו כמה היא נהנתה! ברגע שהם יצאו מהמחנה, התחיל השיר "זיבן זיבן" והיא מהר רצה חזרה כדי לרקוד איתנו עוד פעם אחת אחרונה.

התהליך שלה היה מדהים, ומה שהכי ריגש אותי היה לגלות ששבוע אחרי המחנה, הם עדיין טיילו בישראל ונפגשו עם חברות שלה מהמחנה איתן היא שומרת על קשר עד היום!

איזו עצה היית נותנת לילדים שבאים בפעם הראשונה למחנה?

אל תפחדו לצאת מאזור הנוחות – טלפון, חברים מהבית, משפחה. כל זה ילווה אתכם תמיד, אבל מחנה קיץ זו חוויה חד פעמית. שימו את הכל בצד ותתרכזו פשוט בליהנות :)

ולהורים – תסמכו על הילדים שלכם ותאמינו בהם.

הם גדולים, הם בוגרים, הם יודעים מה הם רוצים ומה טוב להם, לכן הם בחרו להצטרף אלינו. תיהנו אתם מהשבוע / שבועיים חופש שיש לכם, ותתנו גם להם ליהנות!

 

איך ייראה קיץ מושלם בניר העמק בעינייך?

הקיץ יהיה מושלם מבחינתי כשחניכים יבואו אליי בסוף המחנה ויגידו לי "שרון, היה לי קיץ מהמייזינג (מהמם + amazing)! אני מת על הפרויקטים שלי, היה לי כיף להשתתף בכל הפעילויות ואני מחכה להפגש עם כולם שוב בקיץ הבא"

IMG_8606

בואו לפגוש את שרון וצוות המחנה ביום הפתוח!

איך את עם טכנולוגיה?

למען האמת, אני דיי גרועה בכל מה שקשור לטכנולוגיה, אבל מה שכיף פה זה שבכל מחנה אני מצטרפת לאחת הסדנאות ולומדת דברים חדשים. בזכות המחנה גיליתי מי זה GUY TV ומה זה מיינקראפט! מאוד מרגש.

 

מה את אוהבת לעשות כשאת לא במחנה?

אני סטודנטית לתואר שני ומאוד אוהבת לקרוא וללמוד דברים חדשים. אני מאוד אוהבת את המדבר, לטייל בארץ ולצלם.

בזמני החופשי אני שומעת המון מוזיקה והולכת להרבה הופעות. מעבר לזה ואולי הכי חשוב – אני אמא מאמצת של הכלבה שולה! מי שיהיה במחנה בניר העמק יכיר אותה ויבלה איתה :)

 

מה החלום שלך?

החלום הגדול הוא לחקור את תחום החינוך לעומקו ולרוחבו ובעקבות זאת לפתוח בית חינוך שיקבל, יכיל ויכבד כל ילד ללא שום הבדל ומעמד.

 

 

תודה רבה שרון, ושיהיה לך הרבה בהצלחה וקיץ מושלם!

 

בואו לפגוש אותנו ביום הפתוח בניר העמק,

או הצטרפו אלינו לחוויית הקיץ האדירה של ילדיכם!