לפני מספר ימים חזרתי ממסע קצר של שבועיים בחוף המערבי בארה״ב. למסע הזה ציפיתי זמן רב, שכן ידעתי שאני נוסע לפגוש אנשים רבים ויקרים אליהם התגעגעתי ובו בזמן להכיר עשרות אנשים חדשים. לייצג את המחנה בארה״ב זו אינה עוד משימה שיווקית רגילה. מאז שהצטרפתי למשפחת המחנה, נחשפתי למשהו ששההגדרה ״מחנה קיץ״ חוטאת עימו. BIG IDEA זו קהילה אמיתית, וזה מורגש באירועים הקהילתיים, במשרד, במחנות המתקיימים בחגים ואף בטיסות לחו״ל.

תחילת המסע
את המסע שלי התחלתי בלאס וגאס, העיר בה שירתתי כשליח מטעם הסוכנות היהודית והצופים במשך כשלוש שנים. ההגעה לוגאס הציפה אותי בזכרונות רבים ומתוקים. ההתרגשות הגדולה שלפני הפגישות שקיימתי, עזרה לי להתגבר על הג׳ט לג והחדירה בי כמות אנרגיות שלא תבייש אצן אולימפי.
ביום שישי בבוקר, הגעתי לבית הספר אדלסון לקבלת שבת של חטיבת הביניים. עם הגעתי, ״הותקפתי״ על ידי חניכים לשעבר ותלמידים בבית הספר, שביקורי הפתיע אותם. אין ספק שאהבה של ילדים היא משהו שקשה להתחרות בו. את קבלת השבת של חטיבת הביניים העברתי עם החידון המפורסם של המחנה אודות טכנולוגיה ישראלית שהסתיים, איך לא, במשחק “Kahoot” מלהיב במיוחד. מבית הספר אדלסון המשכתי ישירות לבית הספר סלומון שכטר, בו לימדתי בעבר שירים וריקודים ישראליים. המפגש היה מרגש וכיפי במיוחד והילדים הראו עניין רב במחנה. את המפגש והחידון הטכנולוגי סיימנו כמובן בריקוד ״זיבן זיבן״ אנרגטי במיוחד. ארוחת שישי עם כמה מהאנשים הקרובים אליי ביותר הייתה סיום נפלא ליום הזה.

Nadav BIG IDEA

מרחיבים את המשפחה
בשבת בצהריים, זכיתי לבלות קצת זמן איכות עם משפחות ועד ההורים של שבט ״פסגה״ בלאס וגאס, אותן משפחות שעטפו אותי בכל כך הרבה חום ואהבה במשך שלוש שנים. לילה נוסף בעיר והגענו ליום ראשון עמוס במפגשים- שכללו בין היתר חידון טכנולוגי בבית הכנסת ״סיני״ ושני מפגשי מידע למשפחות מעוניינות מוגאס, בהם ההתלהבות הייתה כה גדולה, שמספר משפחות נרשמו בו במקום והצטרפו למשפחה!!

Nadav BIG IDEA

אורנג׳ קאונטי – גן עדן של היי טק
בשני לפנות בוקר עליתי על טיסה ללוס אנג׳לס, מתרגש לקראת הרפתקה חדשה באורנג׳ קאונטי. עם הגעתי לבית הספר תרבות ותורה באורנג׳ קאונטי, פגשתי בנירית המקסימה, שארגנה את הפעילות בבית הספר. בית הספר תרבות ותורה הוא מקום מדהים , אני מודה שלא הייתי מתנגד ללמוד במקום כזה בעצמי…. הילדים באורנג׳ קאונטי מוקפים בטכנולוגיה וזה כמובן מתבקש מעיר שידועה בקהילת ההיי-טק הגדולה שלה. הילדים התלהבו בטירוף מהפעילות!
מבית הספר המשכתי לביתם של משפחת בן עזר המדהימה. טלי קיבלה את פניי בכניסה לבית ודאגה לאירוח חם ומפנק! למרות חששותיה של טלי שאנשים לא יגיעו למפגש, שמחנו להיווכח כי 9 משפחות הגיעו למפגש המידע, חלקן אמריקאיות וחלקן ישראליות.

הגלים של סן דייגו…
ביום שלישי בבוקר, שוב נסיעה ארוכה. הדרך מאורנג׳ קאונטי לסן דייגו מדהימה ביופיה ומרגיעה במיוחד. חלקים נרחבים מהדרך עוברים ליד האוקיינוס , מה שגורם לנסיעה של שלוש שעות לעבור בקלילות. הגעתי לסן דייגו לבית הספר Jewish Academy , שם פגשתי את שני עבד. גילוי נאות- את שני וילדיה אני מכיר עוד מתקופת השליחות ואך יצא לי להעביר פעילות בבית הספר , כך שהמפגש היה מהנה במיוחד. כמו באורנג׳ קאונטי, גם כאן מדובר על בית ספר מרשים במיוחד, שמרגיש כמו שילוב של קיבוץ ומפעל של אפל. מפגש מנצח בין חדשנות ומשפחתיות .
בערב שלישי, הגעתי לביתם של חבריי הטובים , משפחת אבגיל היקרה. איריס ואבי דאגו להזמין את כל מי שרק אפשר מהקהילה הישראלית בסן דייגו, וכך מצאתי עצמי במפגש מידע עם 12 משפחות מקומיות, ששמחו לשמוע על המחנה וככל הנראה- אף נזכה לנציגות מרשימה של סן דייגו במחנה הקיץ. כמות האוכל במפגש לא הייתה מביישת אף סדר פסח והבורקסים המפורמסים של איריס כשלעצמם הם סיבה מספקת לחזור לסן דייגו. :)

Nadav BIG IDEA

קליפורניה קליפורניה את כזאת שווה!
ברביעי בבוקר, נסיעה נוספת. היעד- לוס אנג׳לס. הגעתי לבית הספר השכל , בו אירחה אותי פליסיטי המקסימה, שבעברה אף חיה בישראל תקופה ארוכה. בית הספר מחנך לאהבת ישראל וחינוך בנושאים הנוגעים לישראל והדבר ניכר בידע בו הפגינו התלמידים בנושא חדשנות ישראלית.
מאוחר בערב הגעתי לחבריי הטובים מאל איי, משפחת אילוז, שדאגו לי לאירוח מופלא. בביתם גיליתי את ה״הובר-בורד״ , שהוא ללא ספק הגאדג׳ט הבא אותו אני מתכנן לקנות. כמה נפילות כואבות, קצת קניות באל איי והגענו למפגש הביתי של חמישי בערב, בנוכחות חמש משפחות, ביניהן משפחתו של איתן המקסים, שהיה החניך הצעיר ביותר במחנה בקיץ האחרון. (עלה לכיתה ב׳). למשפחתו היה חשוב להגיע במיוחד למפגש, על חשבון זמנם הפנוי, כדי לשתף משפחות נוספות בחוויה יוצאת הדופן והשינוי הענק שאיתן עבר במחנה. בנוסף, במפגש זה זכינו בנוכחותה של סמרה, שהייתה מדריכה אצלנו בקיץ האחרון. עם סיום המפגש, זכינו לרשומים חדשים מאל איי.

Nadav BIG IDEA

מסיים את המסע בסן פרנסיסקו , על המים

בשישי בבוקר הגעתי לבית הספר קדימה, בו פגשתי את אנתיאה המקסימה, אשר ילדיה היו חניכים שלי בעבר. מאוחר יותר גיליתי שעוד מספר תלמידים בבית הספר היו חניכים שלי במחנה הקיץ בו עבדתי מספר שנים במאליבו , קליפורניה. הפעילות בבית הספר הייתה פעילותי האחרונה בסבב זה ועתה נותרה לי רק טיסה למפגשים בסן פרנסיסקו.
בשישי בערב הגעתי לסן פרנסיסקו, היישר לארוחת שישי אצל משפחת שני היקרה. את שני וגיא הכרתי לפני מספר שנים בלאס וגאס ומאז הם הספיקו לעבור לסן פרנסיסקו ולהצטרף לשבט הצופים שם. השהות עם משפחת שני במשך שלושה ימים הייתה כיפית במיוחד. מדהים לראות כיצד משפחה ישראלית שחיה שנים כה רבות בארה״ב, מצליחה לשמור על זהות ישראלית חזקה כל כך. על הילדים אי אפשר לשמוע אפילו טיפת מבטא, שזה דבר מאוד יוצא דופן.
לאחר שלושה ימים בסן פרנסיסקו, מרובי שיחות על המחנה, צחוקים ואווירה טובה, אזרתי את הפקלאות ועליתי בחזרה על טיסה לארץ הקודש. תודה לכל האנשים המדהימים שפגשתי במסעי הקצר. מקווה לראות את כולכם בקיץ!!

Nadav BIG IDEA

נכתב ע"י נדב מנדלסון, רכז ב-BIG IDEA בקיץ הקרוב.