בואו להתנסות ולעצב מודלים וגופים בתלת מימד, בסדרת סרטונים חדשה בערוץ ה-YouTube של BIG IDEA.

חניכים שעשו את סדנת מידול תלת מימד ב-BIG IDEA כבר יודעים – זו אחת הסדנאות המרתקות והיצרתיות שיש במחנה הקיץ הבינלאומי. במיוחד בשביל מי שמתעניין ורוצה לחדש, יצרנו עבורכם קורס אונליין שעוסק במידול, אנימציה ועיצוב בתוכנת תלת מימד.
הצטרפו אל עדי, רכזת הסדנאות מהקיץ בסידרת מפגשים המתמקדים במידול גוף אנושי בתוכנת 3D ובסוף גם תפיחו בדמות שיצרתם חיים בעזרת אנימציה. כל טוטוריאל מסביר בפירוט ובצורה כיפית מה לעשות.
מחכים כבר לראות את הפרוייקטים המדהימים שתיצרו!
לרשימת הסדנאות המלאה בקיץ

מפגש #1 – הכרות עם בלנדר.

בסרטונים תכירו את התוכנה Blender לעיצוב בתלת מימד, ותגלו איך מעצבים גוף, גפיים, עצמות, בגדים, נעליים ואפילו אנימציה של תנועה טבעית וחלקה.

מפגש #2 – עיצוב גוף

תכירו את עדי שתעשה לכם הכרות עם תוכנת התלת מימד בלנדר ומה הולך להיות בשאר המפגשים בקורס. נוריד את התוכנה ונתקין אותה ביחד. אפילו כבר נגלה את הדמות שאיתה נעבוד.

מפגש #3 – רגליים

עדי תדגים לכם איך לבנות את הגוף של חיה, הדמות התלת מימדית שאנחנו בונים. נכיר פונקציות חדשות בבלנדר, נתחיל ליצור קוביה שממנה נבנה את הגוף של הדמות שלנו, נכיר קיצורי דרך ונעמיק בתוכנה.

מפגש #4 – ידיים

נגלה איך מעצבים וממדלים ב-3D רגליים ונעליים לדמות שלנו. נשתמש בכלים שונים לעצב, להגדיל ולהקטין אלמנטים בעזרת קיצורי דרך שאפשר ללמוד רק בסדנה כאן.

מפגש #5 – יצירת ראש

נבנה את הידיים של הדמות בטכניקות מוכרות וגם כמה טכניקות מידול חדשות שיעזרו לדמות התלת מימדית שיצרנו להראות יותר אנושית.

מפגש #6 – שיער וז'קט

מפגש מפתיע ומרתק במיוחד! נעצב את הראש של הדמות וניצור צוואר עליו נלביש את הראש התלת מימדי בצורה נכונה וזהירה על הגוף. בסוף המפגש נוכל לראות כבר גוף שלם של הדמות שמידלנו בתלת מימד.

מפגש #7 – עצמות חלק א'

נוסיף לדמות התלת מימד שלנו פרטי אופנה מהממים – ג'קט שיחמם אותה ושיער גולש ויפה.

מפגש #8 – עצמות חלק ב'

כן, כן, עצמות! בחלק הראשון של מפגש העצמות, נכין את הקרקע לאנימציה. העצמות הן התשתית להזזת הגוף של הדמויות התלת מימדיות. יהיה מרתק!

מפגש #9 – עצמות חלק ג'

חלק שני בבניית העצמות. היום נסיים לבנות את העצמות לחצי גוף של הדמות 3D שלנו.

מפגש #10 – עיצוב סופי

חלק שלישי ואחרון בבניית עצמות לדמות התלת מימדית שעיצבנו בבלנדר. נסיים את השלד של הדמות ע"י מידול החצי השני של השלד ונבנה עצמות בקרה שיעזרו לנו להזיז את הדמות בשלב האנימציה.

מפגש #11 – אנימציה חלק א'

איך נוצרת אנימציה? במפגש זה נתחיל ליצור אנימציה בבלנדר. ניצור דף חדש לתיעוד תנועות ותזוזה של הדמות התלת מימדית שלנו. "נתעד" את התנועות המרכזיות של הרגליים כדי לייצר הליכה ונבנה בסיס להמשך אנימציה בתוכנה


מפגש #12 – אנימציה חלק ב'

נגלה איך יוצרים בקלות תנועה שלמה עם הרגלים ואף נראה אותן זזות. הדמות התלת מימדית שלנו תתחיל ללכת!

מפגש #13 – אנימציה חלק ג'

רק לרגליים מגיע? עכשיו תור הידיים! איך אנימציה של תנועה תיראה אמיתית בלי זה? נתנסה בהפרדה של הידיים מהגוף, וניתן להן חיים.

מפגש #14 – אנימציה חלק ד'

נעשה פינישים אחרונים כדי לייצר אנימציית תלת מימד מקצועית שבה הדמות הולכת (דרך מעגלית). מי היה מאמין ש-14 מפגשים יעברו כל כך מהר?!?!?