כהורים, אתם רוצים שהילדים שלכם יירכשו ידע, והרבה ממנו. באשר לדרך הלמידה אפוא, ישנן מחלוקות: האם לתת לילד ללמוד בכוחות עצמו? האם ללוות את תהליך הלמידה, ולהעשיר אותו בהנחיה של מורה או מדריך? לפניכם תובנות מרכזיות מהדיון המוכר

 

לכל אחת מהאג׳נדות – למידה עצמאית מול הדרכה, ישנם יתרונות וחסרונות. ישנם תחומים ונושאים אותם כדאי שילדים ילמדו על בשרם ובכוחות עצמם, ולעומתם ישנם שדות בהם כדאי לתת לילדים ליווי והנחיה. ומה באשר לתחביבים, לטכנולוגיה, משחקים ומחשבים?

BIG IDEA Israeli Tech Camps

המגבלות של הלמידה העצמאית

כשילד מלמד את עצמו דבר מה חדש הוא זוכה לתמורות רבות: מעבר לידע שצבר הוא מרגיש מסופק, גאה ומוצלח. לכאורה, נראה כי עדיף לתת לילדים ללמוד דברים בצורה עצמאית. יחד עם זאת, לא תמיד ילדים ישושו ללמד את עצמם נושאים לבד וכמו כן לא כל נושא יכול באמת להגיע למוחו של הילד בצורה ראויה, מבלי לקבל הנחיה והדרכה.

 

קחו למשל דוגמא שרלוונטית גם אלינו, המבוגרים. נניח ומעולם לא הרמתם משקולות, ובכל זאת אתם נדרשים להתאמן בהרמת משקולות במשך חצי שעה. בתום חצי השעה, מגיע אליכם מאמן כושר מקצועי. הוא מתקן אתכם ומלמד אתכם כיצד נכון ובריא להחזיק את המשקולת, כמה פעמים יש להרים אותה, לאיזה גובה וכו׳. אמנם ניסיתם לבד, אבל ייתכן שבמהלך חצי שעה בזבזתם זמן לשווא כי לא ביצעתם את התרגיל נכון, זאת מעבר לנזקים הפיזיים שעשויים היו להיגרם לכם. במילים אחרות – זה היה יכול להיות פרודקטיבי יותר לו הייתם מקבלים הנחיה קצרה, ואז מתנסים לבד.  

Front Image

המשוואה המנצחת: איזון

פסיכולוגים רבים המתמחים בתהליכי למידה של ילדים סבורים כי הדרך להטמיע ידע בקרב ילדים היא באמצעות איזון: לתת להם לנסות ולהתנסות לבד אך בד בבד לחנוך ולהדריך אותם. שכן, להנחיה נכונה ישנם יתרונות ייחודיים: מדריך טוב מסוגל לעורר סקרנות בקרב הילד, להעניק לו השראה, לתת לו פידבקים חיוביים וכמובן לגרום לו למצות את פוטנציאל היכולת שלו.

 

אחד התנאים לאיזון שבין למידה עצמית והנחיה, הוא עבודה בקבוצות קטנות. באמצעות קבוצה קטנה ומדריך ניתן להסביר חומר בצורה מקצועית, ולאחר מכן לתת לילדים לתרגל את שלמדו בעצמם ולהתנסות לבד. המדריך, יכול בזמן זה לעבור בין הקבוצה: לשים לב שהילדים לא ״טועים״ יותר מדי בכדי שלא יתייאשו ולפרגן להם כשהם מצליחים.

IMG_9677

ללמוד יישומים טכנולוגים במחנה קיץ חוויתי – שילוב בין עצמאות והנחיה

זיהיתם שהילד שלכם מתעניין בטכנולוגיה? צופה בסרטונים ביו-טיוב ומעלה סרטונים לרשת, מעצב אתרים דרך אפליקציות ולומד בעצמו כיצד לסדר את המחשב כשהוא נתקע? שלחו אותו לסאמר קאמפ טכנולוגי בכדי להעשיר את הידע שלו בתחום. זוהי צומת דרכים משמעותית, שיכולה להעניק ללמידה העצמאית שהילד שלכם מגלה בעולם הטכנולוגי מקפצה כבירה ולהפוך אותו לידען מקצועי.

 

בסאמר קאמפ של BIG IDEA הילדים שלכם ילמדו שלל תחומים בעולם הטכנולוגי: עיצוב אתרים, בניית משחקי מחשב, תכנות, הפקת סרטונים ועוד. הלמידה היא חוויתית ומשלבת בין התנסות עצמאית להנחיה מקצועית – בכתות קטנות ועם הרבה יחס אישי. אל תפספסו את הפוטנציאל של הילדים שלכם! שלחו אותם בקיץ הזה לסאמר קאמפ מהנה ומלמד.

לחצו כאן לפרטים נוספים

כתבו לנו: [email protected] או התקשרו: 03-5285177. ההרשמה לקיץ 2017 בעיצומה!