מעבר לפיתוח עצמאות ורכישת ידע במחשבים, תכנות, עיצוב ועוד – בסאמר קאמפ של BIG IDEA הילדים שלכם זוכים לאחד הדברים החשובים והנדירים ביותר – קשרים חבריים מעבר לים! איך זה קורה, למה זה חשוב והאם הקשרים מחזיקים גם לאחר מחנה הקיץ? הכל בכתבה שלפניכם

 

כשהיא ממוקמת בלב המזרח התיכון, מדינת ישראל מותירה אותנו מבודדים מהיכרויות עם בני תרבויות אחרות מהעולם. להבדיל מאירופה ו/או ארה״ב שם ילדים יוצרים קשרים עם אזרחי מדינות שכנות במגוון הזדמנויות – בישראל החוגים, הקייטנות ואף מרבית מחנות הקיץ משאירים אותנו בסביבה דומה או זהה לזו שקיימת עבורנו בשגרה.

 

על רקע זה, מחנה הקיץ של BIG IDEA בולט במיוחד. שכן, במחנה מתקבצים ילדים מכל רחבי העולם: סין, ארה״ב, קוריאה, יפן, איטליה, צרפת… ובכל שנה הרשימה גדלה וגדלה!

קשרים מעבר לים ומדוע הם חשובים לילדים

החשיבות של קשרים רחוקים ובינלאומיים עבור ילדים נעוצה במספר סיבות עיקריות:

  • ״לפתוח את הראש״: מבחינה תרבותית, קשרים עם ילדים ממדינות זרות מאפשרים לילד להכיר תרבות שונה משלו, גישות חדשות, אמונות ואורח חיים שונה – מה שמעודד אצלו ערכים של סובלנות, פלורליזם ואהבת האחר.
  • זווית התבוננות חדשה על הזהות העצמית: המפגש עם ילדים מכל העולם מאפשר להתבונן מחדש ולעומק על הזהות האישית, היהודית בכלל והישראלית בפרט.
  • רשת חברתית: כשם שהיא נכונה לנו, כן היא נכונה לילדינו: ככל שרשת החברים מפוזרת יותר, כן ההזדמנויות לטייל, ללמוד, להתפתח ועוד – גדלות. וכשהיא מפוזרת על פני העולם הגדול – על אחת כמה וכמה.

JON_0589 (1)

כיצד נוצרים קשרים בינלאומיים במחנה?

במחנה הקיץ הטכנולוגי של BIG IDEA הילדים, ישראלים וזרים כאחד, מעורבבים בכל עת זה עם זה ומדברים כמעט אך ורק באנגלית, כך שלמעשה לא נותר להם אלא שלהכיר. הם חווים יחדיו מגוון סדנאות מקצועיות, חוויות, ארוחות, משימות ושלל אירועים מיוחדים שמייצרים את הקשר בצורה טבעית וזורמת. בנוסף, המגורים המשותפים של החניכים מקרבים ביניהם מאוד, ומייצרים עבורם אינטימיות וקשרי חברות אותנטיים חזקים.

 

האם הקשרים נשמרים גם לאחר המחנה?

הישארות הקשר לאחר המחנה היא סוגיה אינדיווידואלית, ויחד עם זאת – קשה להתעלם מכמות הקשרים הבינלאומיים שמתוחזקים נאמנה על ידי בוגרי הסאמר קאמפ של BIG IDEA. רבים מבוגרי המחנה ממשיכים לתקשר דרך קבוצות וואטסאפ משותפות, מארגנים ביקורים מעבר לים ויותר מכך – ממשיכים להיפגש במחנות נוספים בשנים הבאות!

JON_2074

מדי חודש החניכים נפגשים בארץ במפגשי הקהילה של BIG IDEA – שם הם נפגשים עם החברים מהקיץ, מכירים חברים חדשים וחוזרים לרגע לאווירת הקאמפ.

 

רוצים שגם הילדים שלכם יחזיקו חברים בכל העולם?

שלחו אותם לסאמר קאמפ של BIG IDEA וצפו לקבל בחזרה את אנשי העולם הגדול!

בסאמר קאמפ, הילדים לא רק רוכשים שליטה בשפה האנגלית מההיכרות עם ילדים מכל העולם, אלא מייצרים קשרי חברות חזקים וחוויות נדירות של פעם בחיים.

 

לפרטים נוספים כתבו לנו: [email protected] או התקשרו: 03-5285177.