אין ילד שלא היה רוצה לבלות במשך שבועיים במחנה קיץ טכנולוגי בינלאומי שכולל סדנאות מגניבות לצד פעילויות פאן, בריכה ומסיבות. שבועיים שבהם מתנתקים מהשגרה, משתחררים מההורים, מכירים חברים חדשים וצוברים חוויות מהנות. זה בגדול הרעיון של מחנה קיץ, כך אנחנו כאן ב-BIG IDEA חשבנו, עד שגילינו שיש בעולם סאמר סקול ומחנות קיץ סופר מוזרים שלא תמיד ברור איך ההורים מוכנים לשלוח את הילדים שלהם אליהם ולמה הילדים רוצים לבלות בהם. יש דברים שנשגבים מהבינה, כמו שאומרים. קבלו את מצעד מחנות הקיץ הכי מוזרים בעולם:

1. מחנה צלילה עם כרישים

המדריכים במחנה הזה הם אנשי מרשות הטבע וחוקרי כרישים, ובמהלך ימי המחנה הילדים צוללים באופן מבוקר לצד הכרישים ולומדים שהם לא באמת מסוכנים ודווקא תורמים מאוד למערכת האקולוגיה הימית. במשך שבוע הילדים לומדים על סוגי הכרישים השונים, על ההיסטוריה של הכרישים (הם שרדו 4 מיליון שנים!) ולומדים על תרבות הפיג'י. חוץ מזה שהילדים גם משתתפים בטקס טבילה בכפר מסורתי של פיג'י ועוברים מסע במורד הנהר העוצמתי Luva בקיאקים מתנפחים. אנחנו יכולים להרגיע אתכם שבמחנה הקיץ הבינלאומי בישראל Big Idea לא תיתקלו בכרישים, מקסימום בחתולים.

Diving with sharks

2. מחנה פעלולים מהסרטים

נכון שלכל כוכב הוליוודי יש כפיל שעושה במקומו את כל הפעלולים הכי מסוכנים בסרט? ילדים שרוצים, ככל הנראה, לפתח קריירה עתידית בג'וב הזה הולכים למחנה "פעלולי הוליווד" שבו לומדים דברים כמו קפיצה מבניין מבלי לפגוע בשום איבר בגוף, איך עושים קרבות מבוימים, איך נלחמים בחרבות, טכניקות סייף, השתתפות בזירת קרב, שלל קפיצות מכל מקום אפשרי, צלילה דרמטית למים, התגברות על מכשולים בעקבות פיצוץ דמיוני, להתגלגל החוצה ממכונית נוסעת ועוד שלל פעלולים. לילדים שנרשמים לסאמר קאמפ הזה יש ללא ספק הורים מאוד זורמים…

Movie effects

3. מחנה הנימוסים

ילדים ישראלים לא היו שורדים חצי ביום במחנה הזה שכל תכליתו היא ללמד את כל כללי הנימוס החברתיים בעולם. הסאמר קאמפ הזה מתקיים בצ'רלסטון שבדרום קרוליינה ובין הסדנאות שהוא מציע תמצאו שיעור בכללי התנהגות, פיתוח כישורים חברתיים, סדנת כבוד לזולת, כללי התנהגות כיצד לדבר בטלפון הסלולרי, נימוסי שולחן ואכילה נכונים, איך מתנהגים במפגש חברתי, סדנת לחיצות ידיים, מיומנויות של יציבה נכונה בעת ישיבה והליכה וכיצד להודות על ביקורת ומחמאות. קשה לתאר ילדים נהנים במחנה כזה. אם כבר, יש כמה מבוגרים שצריך לשלוח לשם.

Etiquette

4. מחנה אסטרונאוטים

ילדים קצת מעופפים או כאלה שתמיד חלמו עד גיל 21 להגיע לחלל ולהיות אסטרונאוטים כמעט מגשימים את החלום במחנה הזה. המחנה אשכרה מתקיים במרכז חלל ורקטות אמיתי ביוסטונוויל בארה"ב. לצד שיעורי מדע, טכנולוגיה, הנדסה הילדים זוכים לשעת הדמיה של ריחוף בחלל בתוך חללית ולהליכה "על הירח" בכיסא שיש לו רק שישית מכוח הכבידה.

astronaut

5. מחנה פיצוצים

למי שבתוך תוכו הוא פירומן המחנה הזה פשוט מצוין. הפקולטה למדע וטכנולוגיה באוניברסיטת מיזורי מציעה מחנה קיץ לילדים שרוצים לפוצץ דברים, לא משנה מה, העיקר שיהיה פיצוץ! יש מצב טוב שכשהילדים האלה יגדלו הם יהיו חבלנים או משהו בסגנון. במחנה לומדים איך להכין זיקוקין, דינמיט, פצצה ולעבוד עם חומרי נפץ שונים. כמו כן, החניכים מקבלים הדרכה איך מפוצצים מנהרה. הכול נעשה באופן בטוח לחלוטין. ישנו שטח אימונים שבו הילדים מפוצצים דובונים, בובות ברבי או כל צעצוע אחר שבא להם. יש גם סדנת פיצוצים כמו שרואים בסרטים ובטלוויזיה. נכון מפתיע שמקום רציני כמו אוניברסיטה מציע מחנה קיץ כזה?

Mizuri

6. מחנה נינג'ות

במחנה הזה הילדים לומדים להיות לוחמים לכל דבר ועניין. הילדים לומדים להשתמש בכלי הנשק של נינג'ות: חרבות, כוכבים לזריקה ועוד. הם מקבלים הדרכה על מיומנויות לחימה וההיסטוריה היפנית, ולבושים בשיא הקיץ החם בלבוש שחור של נינג'ות. המחנה שם דגש גדול על טקטיקות התגנבות לילה, תחרויות התגנבות, טכניקות הסוואה וניצול הסביבה, למשל להתפלש בבוץ כשצריך. יש גם שיעורי כוח ואימון זריזות. בסוף המחנה החניכים מקבלים תעודה רשמית שהם נינג'ות. אחלה תעודה לתלות על הקיר, לא?

Ninja

ואיך לא, אצלנו בישראל, אומת הסטארט-אפים, יש מחנה קיץ טכנולוגי של BIG IDEA, ממש כמו סאמר סקול בחו"ל, אבל בארץ: עם חברים מכל העולם, שיפור האנגלית וסדנאות טכנולוגיה ומדיה מרתקות. מספר המקומות מוגבל והקיץ מתקרב – אז כדאי להרשם מהר: למידע נוסף>>