דניאלה לונדון דקל בטור אורח ל-BIG IDEA על המחשבות שיש לכל הורה לפני שהקיץ מתחיל והרצון לספק לילדים חוויה איכותית ומעצימה, כמו שמחנות קיץ יודעים לתת.

BIG IDEA

"חשבתי על הקיץ וחשבתי על ילדתי. חשבתי מה הייתי רוצה שיקרה לה בתקופה הזו. פיר, זו מחשבה מהפכנית. בדרך כלל אני נוטה לחשוב מה הייתי רוצה לאחל לעצמי, וזו תמיד אותה תשובה: שיעבור מהר. שייגמרו כמה שיותר מהר החודשיים הארוכים והמתישים הללו ושתחזור כבר לתלם. להשכמה, לכריכים, לבית ספר, ושיתנו לי בחזרה את הזמן לעצמי עד שהיא חוזרת. אבל השנה פתאום חשבתי עליה. לא עליה בתור "עול" שאני צריכה לג'נגל בין ​משימה ​אחת לאחרת, ​אלא ​עליה באמת. העברתי בראשי את האופציות הרגילות – קייטנה, טלוויזיה, חברות, בריכה – ופתאום הבנתי שאני רוצה עבורה משהו אחר. משהו משמעותי שילווה אותה עוד הרבה אחרי שהחופש הגדול יסתיים.

אני חושבת שאחד הדברים הכי מעצימים שאפשר לתת לילד​ זה את התחושה שהוא יכול להתמודד ​לבד ​בסביבה חדשה ולא מוכרת. להתגבר על המבוכה, על הזרות הרגעית ולעשות לעצמו חברים חדשים ועניין. ליהנות מהעצמאות. למצוא תחומי עניין​, שבשגרה הרגילה, אין את הזמן או היכולת למצוא אותם.​ ​בין חוג ג'ודו, לשיעורים בחשבון, כמה כבר אפשר להרחיב את האופקים? כמה כבר אפשר לדחוס בתוך השגרה?

BIG IDEA

​אני חושבת ש​אם בתי ​תתרחק לרגע מהבית ​ותגל​ה​ את הכוחות והכ​​שרונות ​החבויים בה – החל מהיכולת לקשקש פתאום באנגלית עם ילדה בת גילה ממקום אחר בעולם ועד היכולת להסתקרן מתחום שמעולם לא עסקה בו, כמו רובוטיקה, או תלת מימד, או סדנת יוטיוב – ​היא תצא עם רווח עצום.

​​אני לא יודעת למה, אבל יש לי הרגשה שהיא תחזור מהמחנה קיץ אחרת. גדולה יותר. בטוחה בעצמה. מלאה בחוויות. אם תרצה – תשתף. אני בטח ארצה לשמוע. אבל את החוויות האלה היא הרוויחה לבד. בזכות היכולת שלה להיפתח, להסתקרן, ללמוד, בלי שאני נושפת בעורפה. יש לי הרגשה שהיא תחזור שמחה​ ובטוחה בעצמה​. כמו אדם שיצא למסע מרתק ושב הביתה. "

​​דניאלה לונדון דקל

גם לילד/ה שלכם מגיעה חוויה אדירה, סאמר קאמפ בינלאומי בארץ בתכניות של שבוע או שבועיים.
button2