כשהם רחוקים מהבית, מהמשפחה ומשגרת בית הספר המוכרת, ילדים זוכים לפתח מגוון יכולות ותכונות בעלות חשיבות רבה להתפתחותם. במחנה קיץ, ההזדמנות הזו גדלה כפליים! רוצים לדעת מה יעניק לילדים שלכם מחנה הקיץ הטכנולוגי של BIG IDEA? המשיכו לקרוא

1) פיתוח יכולות חברתיות

אולי תופתעו לשמוע, אבל בקאמפ הטכנולוגי של BIG IDEA, הטלפונים הסלולריים נשארים בחוץ! מה זה אומר? שבמקום להיות תקועים עם הראש במסך הקטן, הילדים משקיעים את כל האנרגיה שלהם בסביבה החברתית: הם פנויים להכיר אנשים חדשים, לומדים כיצד להתחבר ולהסתדר עם ילדים שאינם בהכרח דומים להם ומתרכזים בחוויה החברתית עצמה.

Big Idea Tech

2) שדרוג תחומי עניין ליכולות טכנולוגיות

במחנה הקיץ, הילדים שלכם יגלו עולמות ידע חדשים ומפתים על סמך העניין האישי שלהם. במקום רק להשתמש בטכנולוגיה, הם לומדים ליצור בעזרתה ומתנסים במגוון סדנאות: גרפיקה ממוחשבת, משחקי מחשב, תכנות, צילום ועוד. שלל תחומים טכנולוגיים אשר במהרה הופכים מסתם תחביבים ליכולות מקצועיות של ממש!

DSC_4174

3) רכישת בטחון עצמי

במסגרת בית הספר, הרבה ילדים חווים כישלונות בלימודים ומפתחים בשל כך תפיסה עצמית שלילית. לעומת זאת, במחנה הקיץ BIG IDEA, הילדים מתרכזים באמת ובתמים בתחומים שמעניינים אותם וקרובים אליהם. הם מפתחים את הכישרונות הייחודיים שלהם וחווים הצלחות  – מה שמזכה אותם בהערכה עצמית גבוהה.

Big Idea Computer

4) פיתוח הזהות הישראלית-ציונית

אל סאמר קאמפ בינלאומי בישראל מגיעים ילדים ונוער יהודים מכל העולם. כך נוצרת במחנה אווירה מיוחדת, שבה כל אחד ואחת נותנים מהתרבות שלהם וההרגלים שלהם, והילדים זוכים להחשף למכנה המשותף הבסיסי ביותר שיש במחנה – היהדות – בצורה מאוד מגוונת, מעניינת, יצירתית וידידותית. שילוב התרבויות מפתח בילדים גאווה ישראלית מיוחדת, גאווה בחדשנות והטכנולוגיה שמאפיינים את ישראל, ומחזקת את החיבור של הילדים לשורשים.

Big Idea Camera

5) בוגרים, עצמאיים, חברותיים

אם ילדים גדלים כשהם ישנים, בסאמר קאמפ הם גדלים בקצב כפול! כשהם אינם בסביבתם המוכרת, הילדים נדרשים "להסתדר לבד״ והם מתמודדים עם זה בהצלחה רבה: הם מפתחים משמעת עצמית ועומדים בלוחות זמנים, לומדים להקשיב לאחרים ולעבוד כצוות, דואגים לרכוש הפרטי שלהם ועוד. החשוב מכל אולי, הוא היכולת הקריטית שהם מאמנים:  להתמודד עם עליות ומורדות מנטאליים מבלי שיקבלו חיבוק מאימא אלא דרך חברים חדשים, מדריכים ובעיקר – הם עצמם.

רוצים ללמוד עוד על מחנה הקיץ הבינלאומי BIG IDEA? לחצו כאן