לכבוד שבוע האינטרנט הבטוח קבלו 6 טיפים שיבטיחו לילדיכם חווית גלישה בטוחה

רשת האינטרנט היא אחד הכלים המשמעותיים שיצרה האנושות. בזכותה, אנחנו יכולים בקליק אחד ללמוד על כל נושא שבעולם, לקנות, להכיר אנשים חדשים, לשחק וליהנות. אבל, כמו שישנן סכנות בחיים האמיתיים יש כאלו גם במרחב האינטרנטי וחשוב להיות מודעים אליהן – במיוחד כשמדובר בילדים. לכבוד ״שבוע האינטרנט הבטוח״, ריכזנו עבורכם 6 טיפים שיבטיחו לילדים שלכם הגנה ברשתות החברתיות בפרט ובאינטרנט בכלל:

 1. פרטים אישיים:

  כשהילדים שלכם משוטטים ברשת הם עלולים להתבקש למסור פרטים אישיים, אבל בהחלט יש לחשוב פעמיים לאן הפרטים שלהם עשויים להגיע. במקרים כמו הודעות ״השב״ במייל כשהם אינם יודעים לאן ההודעה תגיע, אתרים שמבטיחים ״פרסים״ והתכתבות עם אנשים זרים ברשתות החברתיות ובצ׳אטים, עדיף להימנע מלמסור פרטים אישיים.טיפים לחווית גלישה בטוחה

 1. ססמאות:

  אחד הגורמים הנפוצים לפריצות למחשבים הוא פשוט סיסמא שאינה מספיק מתוחכמת. לצערנו, ילדים לעתים נוטים להשתעשע על חשבון ילדים אחרים ופורצים לפרופילים הפרטיים שלהם ברשתות החברתיות. לכן, הקפידו כי הילדים שלכם משתמשים בסיסמא חזקה ובטוחה שאינה מבוססת על תאריך יום הולדת או מספר הטלפון, אלא כוללת קוד מתוחכם. וודאו כי הם בוחרים סיסמא ארוכה שמשלבת אותיות, מספרים וסימנים כמו #, !, @. כמו כן, המליצו להם ליצור ססמאות נפרדות לכל רשת חברתית או אתר אליו הם נרשמים.

 1. ״כולה לייק״:

  כיום, ישנו מירוץ אחר הכרה דיגיטלית ואפילו אנחנו מתלהבים כשפוסט או תמונה שפרסמנו גוררים עשרות לייקים. יחד עם זאת, חשוב להיות ערים לפרסומים של הילדים שלנו ולדבר איתם על הדברים שהם מוכנים לעשות בכדי להיות פופולארים – שכן לעתים הרצון לקבל לייק בא על חשבון פגיעה באדם אחר. הדגישו בפניהם כי גם אם רק עשו לייק לפוסט פוגעני של חבר, המשמעות היא כי הם שותפים למעשה!

 1. תמונות:

  האינטרנט שומר וזוכר הכל, גם אם אנחנו חושבים שלא. למשל, כשהילדים שולחים תמונה בסנאפצ׳ט שלכאורה נעלמת אחרי מספר שניות – הם למעשה חושפים אותה במשך הזמן הזה לאפשרות של אחרים ״לצלם״ את המסך. כמו כן, גם באינסטגרם, בוואטסאפ וברשתות נוספות חשוב לדעת כי לאחר שמעלים תמונה אי אפשר להסיר אותה והיא תישאר ברשת לעד. לפיכך, הסבירו וודאו שהילדים לעולם לא יעלו תמונות חושפניות או מביכות – לא של עצמם, ובטח לא של אחרים.

 1. התקנת אפליקציות בסמארטפון:

  הקפידו שילדיכם יתקינו אפליקציות רק דרך החנויות המורשות של מערכת ההפעלה בסלולארי שלהם. כמו כן, יידעו את הילדים כי בשלבי ההתקנה של האפליקציה יש לשים לב לאיזה מידע מהטלפון הנייד האפליקציה יכולה לגשת, ולבטל אפשרויות לא נחוצות כמו למשל גישה למיקום או לתמונות.

 1. תוכנת סינון לילדים צעירים:

  נכון שאנחנו רוצים לשמור על הפרטיות של הילדים שלנו אולם כשמדובר בילדים בגילאים קטנים לצערנו לעולם לא נוכל להגן לחלוטין על התכנים שהם נחשפים אליהם ברשת אם לא ננקוט באמצעי כלשהו. לכן, מעבר לשיחות אזהרה כגון הסבר על תופעות של פדופיליה ומציקנות ברשת – מומלץ להתקין תוכנת סינון למחשב ולסמארטפון שמשלבת בקרת הורים.

גלישה בטוחה באמצעות תוכנת סינון לילדים צעירים

חוויה טכנולוגית אדירה לילדים ונוער, מחנה קיץ בארץ של BIG IDEA לפרטים>>