אודות BIG IDEA

מחנות הקיץ של BIG IDEA פועלים מתוך אמונה שיש להשקיע בילדים ובני נוער מישראל ומהעולם ולתת להם את הכלים הדרושים כדי שיפתחו את יכולותיהם הטכנולוגיות, היצירתיות והחברתיות. אנחנו עושים זאת ע”י יצירת קהילה ומשפחה שמחברת בין ילדים ובני נוער ממדינות שונות, בשפות שונות והמון תחומי עניין וגם ע”י חשיפת הנוער להצלחה של עולם הייטק הישראלי ולטכנולוגיות החדשניות ביותר.

הצוות המקצועי, בעל נסיון משנת 2003 בתחומי מחנות הקיץ וסטנדרטים מהגבוהים בישראל, מבטיח שלכל חניך וחניכה תהייה חוויה חינוכית, מעשירה ומעצימה, שאותה לא ישכחו לעולם!

החזון

לטפח דור סקרן, חוקר וחושב, לצייד כל אחד ואחת בכלים למימוש הפוטנציאל האישי, ולהיות מקור השראה לרעיונות גדולים מחוללי שינוי, מתוך ערכים של קהילה, רב-תרבותיות וחדשנות ישראלית.

צוות ההדרכה

אנחנו בוחרים רק מדריכים מעולים! מקצועיים, בוגרים, מומחים, טכנולוגיים, אקדמאיים, ומגיעים אלינו מכל רחבי העולם. המדריכים מובילים את הסדנאות הטכנולוגיות במהלך היום ומלווים באופן אישי את החניכים בקבוצות הגיל החברתיות. אנו שומרים על יחס צמוד של איש צוות לכל 5 חניכים, על מנת שנוכל לתת יחס אישי וחוויה מיוחדת לכל חניך וחניכה.

כל המדריכים במחנה הקיץ הם מעל גיל 18 (רובם מעל 21), בוגרי יחידות טכנולוגיות בצה”ל, או מחלקות טכנולוגיות באוניברסיטאות ברחבי העולם ויש להם נסיון עשיר בעבודה עם ילדים ובני נוער. המדריכים עוברים אצלנו תהליך מיון ארוך וקפדני והכנת צוות ארוכה בחודשים שלפני הקיץ.

בנוסף לצוות המדריכים, תפגשו במחנה צוות גדול של רכזי שכבה, האחראים על התוכנית החינוכית, צוות טכני המפקח על הדרכת הסדנאות ורשת המחשבים, חובש מוסמך, צוות לוגיסטי, צוות תיעוד המעלה סרטונים ותמונות מידי יום לרשת וצוות משרד שדואג לשמור על הקשר עם ההורים.

מחנות קיץ בישראל

aboutus

הנהלת המחנה

צוות מיומן ומקצועי שעובד במהלך השנה על מנת ליצור את חווית הקיץ המדהימה של BIG IDEA-

  • דותן טמיר, מנכ”ל ומייסד BIG IDEA – דותן הקים את eCamp בשנת 2007 ולאחר מכן את BIG IDEA. הרעיון נוצר לאחר נסיונו במחנות קיץ טכנולוגיים מובילים בארה”ב. לפני שהקים את מחנה הקיץ הטכנולוגי, דותן שירת בצה”ל ביחידה טכנולוגית מיוחדת ועבד בסטארט אפ ישראלי.

  • ארז רול, יושב ראש וייסד BIG IDEA – בוגר מנהל עסקים MBA באוניברסיטת ת"א. שירת כקצין בהנדסה קרבית, חבר ועד מנהל בעמותת וראייטי ישראל, קמפוס ביאליק רוגוזין וכפר נהר הירדן. ארז הקים את קימאמה, מחנה קיץ בינלאומי בשנת 2003 ועוסק בתחום מחנות הקיץ מאז.

  • ניר גד, סמנכ”ל BIG IDEA – ניר בעל נסיון של 15 שנים במחנות קיץ בינלאומיים בישראל ובארה”ב במגוון תפקידים וב-eCamp החל מ-2010. ניר שירת כשליח הסוכנות היהודית בארה”ב. בוגר תואר ראשון בניהול ומדעי ההתנהגות באונ’ בן-גוריון.

  • יערה ראובני, מנהלת מחנה BIG IDEA בשפיה – אנרגיות חיוביות זה יערה! בעלת נסיון רב בעבודה עם נוער וילדים בעלי צרכים מיוחדים ופיתוח פרוייקטים חינוכיים. בוגרת תואר ראשון בחינוך מיוחד ושילוב אומנויות בחינוך. יערה אחראית על כל התכנית החינוכית והתפעול של המחנה סביבה – וזה הקיץ השישי שלה במחנה!

  • ליז כחלון, סגנית מנהלת מחנה BIG IDEA בשפיה – היא מפיקה, היא מקדמת, היא מהממת – עם תואר ראשון בחינוך דמוקרטי וניהול עסקים חברתיים, המון אנרגיות, ותעודת גישור וקורס בהקשבה מסייעת ותקשורת מקרבת. לפני שהגיעה אלינו, היא הספיקה להקים מרכז נוער בשיתוף עיריית ת"א, להנחות האקתונים חברתיים ולהקים ירידי עסקי חברתיים, לעבוד במחנות קיץ בארה"ב ועוד!
  • רוני ליבנת, מנהלת מחנות BIG IDEA בארה"ב – הגיעה מעולם החינוך הבלתי פורמאלי ויהדות התפוצות. בתפקידה האחרון בתור שליחת הסוכנות היהודית באוסטרליה, רוני ניהלה מחנות של תנועת הנוער המקומית. בוגרת תואר ראשון ביחסים בינלאומיים ולימודי מזרח אסיה מהאוניברסיטה העברית.
  • שני פרז, מנהלת משרד המחנה במאיר שפיה – עם ניסיון בעבודה עם ילדים ותואר בניהול משאבי אנוש ממכללת ספיר, שני התחילה ב-FUNZONE והיא מנהלת את משרד המחנה זו השנה השניה במקצועיות ועם חיוך ענק. שני דואגת לשמור על הקשר עם ההורים במהלך הקיץ כשהילדים במחנה ובמהלך השנה איתנו בצוות הרישום.
  • לירון ביתן, מנהלת פרויקט BIG IDEA וראיטי – עם ניסיון של 10 שנים במחנות קיץ וניסיון רב בעבודה עם ילדים ונוער, לירון מנהלת את הפרויקט המוצלח שלנו בשיתוף פעולה עם וראיטי ישראל, . בעלת תואר ראשון בחינוך מיוחד ופסיכולוגיה וסטודנטית לתואר שני בפסיכותרפיה באמנות.

שיתופי פעולה

מהעיתונות

תרומה לקהילה

ב-BIG IDEA, אנחנו מאמינים שחשוב לקדם ולהעצים את בני הנוער בארץ ובחו”ל. זו הסיבה שאנו משתפים פעולה ונותנים תמיכה לארגונים ותוכניות העוסקות בחינוך טכנולוגי ומנהיגות לבני נוער. הנה כמה מסיפורי ההצלחה שלנו במחנה הקיץ.
מנהיגי העתיד
אנו גאים לשתף פעולה עם עמותת מנהיגי העתיד, מייסודה של קרן דוד, השואפת לפיתוח צעירים מהקהילה האתיופית בישראל. מאז שנת 2013, אנו זוכים שיגיעו אלינו לאורך הקיץ כ-50 בני נוער מאיזור חיפה והקריות, המצטיינים בפעילויות של העמותה במהלך השנה. החניכים ממנהיגי העתיד כבר הפכו לחלק בלתי נפרד מ-BIG IDEA והם משתלבים במחנה בשכבות השנות והחניכים הבוגרים משתתפים בקורס המד”צים של המחנה (CIT) ואף בהדרכה.

FIRST ליגת הרובוטיקה של ישראל
פירסט הוא אירגון בינלאומי המעודד בני נוער לעסוק במדע וטכנולוגיה ומקיים מידי שנה תחרויות רובוטיקה מגוונות ומלאות אדרנלין. BIG IDEA מעניקה מידי שנה חסות לקבוצות בישראל המתחרות בתחרויות השונות: FLL (לגו רובוטיקה), FLL Jr. (המקצה לקבוצות הצעירות), FTC ו-FRC (התחרות המרכזית לתיכוניסטים). בנוסף, צוות BIG IDEA (בחלקו מורכב מבוגרים ומנטורים של תחרויות ה- FLL וה- FRC) מגיע לעודד את הקבוצות בזמן התחרויות. במהלך הקיץ, אנו מזמינים את קבוצות הרובוטיקה להציג את התוצרים שלהם בפני חניכי מחנה הקיץ הטכנולוגי הבינלאומי.

ביאליק רוגוזין
אנו מארחים כל שנה תלמידים מבית הספר, תלמידים אשר יצטיינו בתחום מסוים והנהלת הקמפוס בחרה לשלוח אותם להרחיב ולהעמיק את הידע תןך כדי הכרות של בני נוער בני גילם מכל העולם.
בנוסף, נרתמים חניכי המחנה למבצעי התרמה לרווחת הקמפוס.
בשנה האחרונה, ביום המעשים הטובים נרתמו חניכי המחנה וגייסו תרומה להקמת פינת חי טיפולית בקמפוס.
תוכנית MAX – שילוב נוער בספקטרום האוטיסטי
מדובר בתוכנית ייחודית בארץ המשלבת באופן מלא וסמוי בני נוער וילדים בספקטרום האוטיסטי, מישראל ומחו”ל. מאז קיץ 2011, שילבנו בכל שנה כ-40 בני נוער, בעיקר עם תסמונת אספרגר ואוטיזם בתפקוד גבוה. סיפורי ההצלחה של השילוב מידי שנה מרגשים אותנו ונותנים לנו את האנרגיה והרצון להביא עוד בני נוער ולתת להם להצטיין בתחום הטכנולוגי, ולא פחות חשוב – בתחום החברתי. לקריאה נוספת על תוכנית השילוב לנוער בספקטרום האוטיסטי
כפר הנוער מאיר שפיה
כפר הנוער שפיה הוא הבית שלנו בקיץ. הוא המקום שאליו אנו שמחים לחזור כל שנה ומתרגשים כל קיץ מחדש כשאנו רואים את הנוף המדהים והירוק של הכפר. הכפר משמש במהלך השנה כבית ספר ופנימייה המשרתת מאות בני נוער, חלקם עולים חדשים שעושים את הדרך הראשונה שלהם בישראל. מידי שנה אנו זוכים לצרף אל המחנה נער או נערה מכפר הנוער שפייה ולתת להם חוויית קיץ בינלאומית ומטריפה.

רוצים להיות חלק מקשרי הקהילה שלנו? לעזור לנו לתת לעוד בני נוער חוויה אדירה בקיץ הקרוב? צרו קשר