1. כללי

לחניכים וחניכות בגילאי 7-18, מישראל ומיותר מ-30 מדינות בעולם שמעוניינים בחוויה מדהימה ומעצבת.

מחנה הקיץ יתקיים הקיץ בפעם ה-11!

12 שנים בהן צברנו ידע וניסיון רב והיום אנחנו גאים להוביל סאמר קאמפ ברמה הכי גבוהה בישראל.

כבר למעלה מעשור שאלפי ילדים ונוער מגיעים למחנות הקיץ של BIG IDEA, מישראל ומכל העולם, ונהנים מחוויית קיץ אדירה. בואו גם אתם לקחת חלק בחוויה הייחודית ולהבין את הקסם מאחורי BIG IDEA.

השפה המדוברת במחנה היא אנגלית, אולם בשכבות הצעירות אנו אומרים כל דבר פעמיים, פעם בעברית ופעם באנגלית, כך שגם אלו שאינם שולטים באנגלית, יוכלו להבין. BIG IDEA הוא הזדמנות מצויינת לשפר את האנגלית בנוסף להזדמנות להכיר חברים חדשים מכל העולם!

מחנות הקיץ של BIG IDEA ממוקמים בשני כפרים מיוחדים –

כפר הנוער מאיר שפיה (סמוך לזיכרון יעקב), קמפוס ירוק ויפיפה בכרמל עם מתחמי פעילות מדהימים, מעבדות מחשבים חדישות, בריכת שחייה מהממת והמון דשא וטבע.

כפר הנוער נווה הדסה, מחזורים של שבוע במתחם חדש ונהדר באזור השרון. נוסף למעבדות המחשבים המשוכללות, תמצאו בכפר בריכת שחיה יפיפיה, חדרי מגורים מפנקים, חממה, אולם מופעים ועוד.
לחצו כאן לקריאה נוספת.

יש המון דרכים שבהן אפשר להרשם! ניתן להרשם עצמאית באתר או ליצור קשר עם המשרד שלנו. נציגי הרישום שלנו ישמחו לעזור לכם להשלים את התשלום ולענות לכל שאלה שלכם ושל ילדיכם.
מוזמנים להתקשר או לשלוח אלינו מייל – 03-5285177, [email protected]

2. המחנה

אנו יודעים שלחלק מהחניכים, החווייה הראשונה של לינה מחוץ לבית, עשוייה להיות מאוד עוצמתית ומרתיעה. צוות ההדרכה שלנו מוכשר בלעזור לחניכים להתמודד עם הגעגועים הביתה (Homesick) והפיכת החוויה במחנה למעצימה ומשמעותית. לפני הקיץ, תקבלו מאיתנו מדריך עם עצות להכנת הילדים (והורים) לקראת ההליכה לקאמפ.

אנו מתאימים את התוכנית, כך שכל אחד ואחת, חילונים ודתיים, ירגישו בנוח במחנה. חניכים ומדריכים מתכנסים בשישי בערב לטקס קבלת שבת חוויתי ובלתי נשכח ובשבת עצמה, פעילויות חברתיות מגבשות ונטולות מחשבים. חניכים דתיים יכולים להתפלל בשבת ובחול בבית הכנסת במחנה.

• המחנה תוכנן ופותח על מנת להתאים למגוון הרחב של הקהלים, והקהל הדתי נלקח בחשבון מהרגע הראשון. התכנית כה ייחודית ומההתחלה ראינו חשיבות רבה בכך שלא יהיה מחסום לאף אחד להצטרף.
לכן המחנה הוא ‘shabbat friendly’ ומשתתפים בו בכל קיץ עשרות חניכות וחניכים דתיים.

• בצוות ישנו רכז יהדות, אשר אחראי על התפילות ונותן מענה לנושאי דת שעולים במהלך המחנה.

• בשישי אחה”צ מתקיימת קבלת שבת קהילתית מרגשת עם מוזיקה ושירים, בהשתתפות כל החניכים והמדריכים. לאחריה, חניכים המעוניינים בקבלת שבת מסורתית ממשיכים אל בית הכנסת שבכפר יחד עם חלק מהמדריכים. לאחר התפילות נפגשים כולם לארוחת שבת הכוללת קידוש.

• בשבת יש את המסלול הכללי ואת האלטרנטיבה הדתית יותר. במסלול הכללי יש משחקי ספורט ותחרויות היתוליות בדשא, שחייה בבריכה, חוגים שמדריכים מעבירים ללא חילול שבת ומנוחה בחדרים. האלטרנטיבה הדתית מאפשרת פעילויות בנושא יהדות, והחניכים יכולים לבחור בה במקום חלק מהפעילויות הכלליות.

• בצאת השבת כל קהילת המחנה נפגשת לטקס הבדלה.

כל המדריכים ב BIG IDEA מעל גיל 18, מוכשרים, מקצועיים, בוגרים, מומחים, טכנולוגיים, אקדמאיים, ומגיעים אלינו מכל רחבי העולם. המדריכים מובילים את הסדנאות הטכנולוגיות במהלך היום ומלווים באופן אישי את החניכים בקבוצות הגיל החברתיות. אנו שומרים על יחס צמוד של איש צוות לכל 5 חניכים, על מנת שנוכל לתת יחס אישי וחוייה מיוחדת לכל חניך וחניכה.

המחנה מתחלק לארבע שכבות:

ננובייט- ב’-ה’

קילובייט- ו’-ז’

מגהבייט- ח’-ט’

ג’יגהבייט י’-יב’

לכל שכבה תוכנית חינוכית משלה המותאמת לגילאי החניכים, רכז/ת שכבה וצוות מדריכים בעלי נסיון בעבודה במחנות קיץ עם שכבת הגיל הרלוונטית.

scheduleיום טיפוסי ב- BIG IDEA

כל יום הוא אינטנסיבי ומלא בחוויות מטריפות.
סדר היום שמוצג פה הוא הבסיס, אך הוא לא משקף את לוח הזמנים המדויק של כל חניך.
פעילות ה-Unplugged תשובץ לאחת מארבע משבצות הפעילות היומיות עבור כל חניך.
שעת ההתקשרות הביתה משתנה מיום ליום, לפי הכתוב במייל היומי שנשלח להורים.

7:00 השכמה

8:00 מתחילים את היום בארוחת בוקר מפנקת!

8:45 Opening Circle
התכנסות בוקר לעדכונים על הנעשה בעולם, אירועים במחנה והכרזה על
ה-BIG IDEA היומי!

9:00 פעילות סדנא ראשונה.

10:25 Tutti Fruity
הפסקת חטיף / פרי.

10:35 פעילות סדנא שנייה.

12:00 Unplugged
ספורט / בריכה / הפעלות מיוחדות / פעילות חברתית ומגבשת באוויר הפתוח.

13:30 ארוחת צהריים טעימה ובריאה.

14:25 פעילות סדנא שלישית.
בחזרה לסדנאות! הסדנא האחרונה להיום.

15:50 Cookie Fruity
הפסקת חטיף / פרי.

16:00 Game Pause
בחדרים או בחוץ, היכן שמתחשק לכם לנוח ולהירגע עם החבר’ה.

 __

17:00 Free Breeze
לבחירתכם: זמן חופשי במעבדות, Console zone (“היכל המשחקים”), חדר התקשורת לשיחה עם הבית, חנות המחנה פתוחה, פעילויות ספורט.

18:45 ארוחת ערב מפתיעה כל יום מחדש.

19:15 אחת מהשתיים:
• Feel The Breeze – פעילות חברתית, חפש את המטמון, אתגרים מיוחדים, מופע כשרונות, מסיבת בריכה ועוד.
• Innovation – תצוגת יזמים / סטארט-אפים / רובוטים ועוד. בואו לשמוע ואף להתנסות בטכנולוגיות חדישות!

21:00 Circle of Friends
פעילות רגועה עם המדריכים לסיכום היום.

21:15 התארגנות לשינה בחדרי המגורים.

22:15 Lights out for Nanobyte, Kilobyte & Megabyte
זמן לישון, לצבור כוחות ולהתכונן לעוד יום מלא הפתעות, ריגושים ופריצת גבולות.

23:00 Lights out for Gigabyte
גם אתם ה-Gigabytes, צריכים לנוח מעט לפני מחר (עולים לכתה י’ ומעלה).

3. סדנאות

רשימת הסדנאות המלאה, הגילאים המתאימים, מה חדש השנה, האם יש צורך בידע קודם, דוגמאות לפרוייקטים ועוד המון מידע תוכלו למצוא באפליקציית הסדנאות שלנו כאן!

כל חניכה וחניך יבחרו שלוש סדנאות שמעניינות אותם, ולאורך כל המחנה הם ישתתפו בסדנאות, יעמיקו את הידע שלהם וישפרו את היכולות. לצד שלושת הסדנאות כל החניכים נהנים גם בפעילות Unplugged, פעילות ספורט וכיף באוויר הפתוח.
שימו לב: חלק מהסדנאות המתקדמות מעמיקות יותר, ולכן לוקחות יותר זמן, כך מי שיבחר אותן יוכל להשתתף רק בשתי סדנאות. מומלץ לקרוא מראש באפליקציית הסדנאות.

אנחנו מאמינים כי לכל ילד מגיע יחס אישי ולכן בכל סדנה יש עד שמונה חניכים, כך כל חניך משתמש בעמדת מחשב חדישה משלו ומקבל מהמדריך יחס אישי וליווי צמוד שמאפשר לו להתקדם בקצב שמתאים לו.

הסדנאות מועברות בדרך של התנסות מעשית ששמה דגש על יצירתיות וכיף. מערכי הסדנאות, הצוות המקצועי והסדנאות הקטנות, מאפשרות לכל מדריך להתקדם עם כל חניך בקצב שלו ולהתאים לו את חווית היצירה בסדנה.

BIG IDEA מספקים את כל ציוד המחשוב, תוכנות, מצלמות ואפילו מדפסת תלת מימד! כל מה שנותר זה לבחור מה בא להם ללמוד הקיץ.

ב-BIG IDEA לא יושבים מול המסך כל היום. חופש גדול מהחיים, תחרויות, בריכה וספורט – כל אלה נמצאים בסדנת הUnplugged שלנו. בנוסף, בכל יום יש פעילות חברתית אחרת והכיף לא מפסיק: מסיבות ריקודים, מופע כשרונות, קומזיץ, מסיבת בריכה ועוד.

הסדנאות מכוונות לכך שכל חניך וחניכה יצרו פרוייקט אישי, אותו יוכלו לקחת הבייתה בסוף המחנה, להראות לחברים ולמשפחה ואפילו להמשיך לעבוד ולפתח את הפרוייקטים שלהם בבית. באפליקציית הסדנאות תמצאו דוגמאות לפרוייקטים מדליקים שחניכי BIG IDEA יצרו בקיץ שעבר.

יש מספר מצומצם של סדנאות כרוכות בתשלום נוסף שכולל תוספת עלות מיוחדת לסדנה או ערכה אישית, אותה החניכים יכולים לקחת הביתה בסוף המחנה. למידע מלא על כל הסדנאות לחצו כאן.

4. עלויות ותקנון

ניתן למצוא את כל התאריכים והמחירים לקיץ הקרוב כאן.

מומלץ להביא חברים אל BIG IDEA. גם תחלקו את החוויה המדהימה של סאמר קאמפ בינלאומי עם חבר/ה וגם תקבלו הנחה משמעותית! לחצו לפירוט ההנחה.

כדאי ליותר ממחזור אחד! גם תפגשו יותר חברים, תתנסו בעוד סדנאות (ואפילו סדנאות מתקדמות) וגם תחסכו את תשלום דמי ההרשמה למחזור השני!

החלפת מחזורים אפשרית על בסיס מקום פנוי. כל מה שצריך לעשות כדי להחליף מחזור זה להתקשר או לשלוח מייל אל המשרד – 03-5285177, [email protected]

במקרה של ביטול, תקבלו החזר מלא עד ה45 יום לפני מועד פתיחת המחזור, לא כולל את דמי הרישום. לאחר מכן לא יינתן החזר כספי.

למידע נוסף הכנסו לתקנון ההרשמה שלנו.

5. מגורים

בכל חדר לנים בין 3 ל-6 חניכים מאותה שכבת גיל, כשבכל חדר מתארחים חניכים מישראל ומחו”ל. בנים ובנות לנים בחדרים נפרדים ובכל בניין יש חדר מדריכים שזמין תמיד לחניכים. בתי המגורים נעולים במהלך היום, כאשר החניכים נמצאים בפעילות.

לקראת הקיץ, תמלאו טפסי מידע ובהם תוכלו לסמן שם של חבר או חברה שתרצו להיות איתם ביחד בחדר. אנחנו משבצים ביחד רק זוג חברים שביקשו להיות אחד עם השני.

החדרים המקסימים במחנה הם הבית שלכם לתקופת הקיץ, לכן חשוב לנו שיהיה לכם הכי נוח ונעים שאפשר. בכל חדר יש בין 3 ל-6 מיטות, ארוניות לבגדים ומזגן. שירותים ומקלחות פרטיים לכל חדר או שני חדרים.

6. אוכל

חדרי האוכל בכפרים שלנו מגישים מזון טעים ומזין לבני נוער במהלך השנה ובקיץ למשתתפים של הקאמפ. ארוחת צהריים בשרית וארוחת בוקר וערב חלביות. למידע נוסף על חדר האוכל והארוחות לחצו כאן.

אנו ערוכים להתאים את עצמנו לדרישות דיאטתיות שונות והתאמות לאלרגיות מסויימות. יש ליצור קשר עם המשרד מראש בנושא.

7. ביטחון, בטיחות ותקשורת

אנו פועלים תחת רשיון עסק להפעלת קייטנות של המועצה האזורית חוף הכרמל, המועצה האזורית חוף השרון ובאישור של משרד החינוך.

כפרי הנוער שלנו, מאיר שפייה ונווה הדסה, מגודרים ומאובטחים 24 שעות ביממה. שומר קבוע מוצב בשער ושומר נוסף עורך סיורים יומיים וליליים מסביב למחנה.

במחנה נמצא חובש מוסמך בכוננות מתמדת ונותן מענה לחניכים הזקוקים לו. לפני הקיץ, כל חניך מתבקש להביא טופס רפואי חתום ע”י רופא והטפסים נשמרים ע”י החובש שלנו. במידה וחניכ/ה לוקחים תרופות באופן קבוע, התרופות ימסרו לחובש והוא ידאג לתת אותן לחניכים במועד. אנו מעדכנים את ההורים על כל טיפול רפואי שילדם עובר.

חלק משמעותי בחווית המחנה הוא פיתוח העצמאות של הילד וזו רק אחת הסיבות לכך שהחניכים אינם מורשים להחזיק טלפונים ניידים ברשותם. מספר פעמים בכל שבוע, במהלך הזמן החופשי בערב (Free Breeze) יכולים החניכים להשתמש בחדר התקשורת שבו עומדים לרשות החניכים עמדות אינטרנט וטלפון IP. החניכים יכולים להתקשר ללא תשלום דרך המחשב גם אל טלפונים רגילים בישראל ובעולם. כמו כן, ניתן לנהל שיחות וידאו באמצעות מצלמה בתוכנת Skype.

אין ביקורי הורים, מכיוון שהדבר פוגם בחוויה של המחנה. תוכלו לראות את החוויות האדירות שילדיכם עוברים בתמונות וסרטוני וידאו שנפרסם מידי יום וישלחו אליכם.

לפני הקיץ תקבלו את פרטי הקשר של משרד המחנה ושעות הפתיחה שלו. ניתן ליצור קשר עם המשרד בטלפון או בדוא”ל. אתם תקבלו גם את מספרי טלפון לשעת חירום של משרד המחנה והמנהלים, כך שתוכלו תמיד להיות בקשר.

לא צריך לשלוח כסף כיס! במתחם המעבדות שלנו ישנה חנות קטנה ומפנקת. מטרת החנות היא לאפשר לחניכים ליהנות מגלידות, חטיפים מתוקים ומלוחים, חטיפי בריאות, שתייה קלה, מזכרות ועוד. לכל חניך קיים חשבון בחנות המחנה, הטעון מראש על ידי ההורים. ניתן גם לשלוח את הילדים עם מעט כסף מזומן לקנייה בחנות.