ישבנו וחשבנו איזה נושא היינו רוצים להעלות כדי לציין את סיומה של 2017. כמחנה קיץ לילדים ובני נוער שמטרתו העיקרית היא לעודד חדשנות, יזמות וכישורים טכנולוגים – הבנו מיד על איזו תופעה מדהימה נרצה להצביע מהשנה החולפת: היזמים (הקטנים) הגדולים של 2017

 

הוא עדיין לא סיים תיכון, אבל כבר בגיל 15 פיתח מוצר שיכול להצביע על סימני אלצהיימר מוקדמים, פרויקט שזיכה אותו בפרס של 25,000$ מתחרות המדע של גוגל. בספטמבר האחרון הוא זכה בפרס נוסף על יצירת ביו-פלסטיק מיוחד שיכול לנקות ממים רעלים. ועכשיו? עכשיו קרטין נית׳יאנדם, כיום בן 17, מנסה לפצח שיטת ריפוי לסרטן השד.

 

מדהים לא? גם אותנו. סיפורים כאלו, של יזמים צעירים, הם מה שגרם לנו להקים את BIG IDEA – מחנה קיץ טכנולוגי ומעשיר המיועד לילדים ובני נוער. למה? בדיוק בגלל שכבר בגילאים מוקדמים אפשר לפתח כישורים פנומנליים ובעיקר – רוח יזמית, יצירתית וסוחפת. רוצים עוד הוכחות? הנה:

IMG_1568

נועה מינץ, כיום בת 16, התחילה להעביר שיעורי אמנות לילדים, ושנתיים אחר כך מצאה את עצמה מקימה את העסק הראשון שלה: סוכנות דיגיטלית לבייביסיטריות ונניז שתפסה חזק מאוד בניו יורק!

 

בן פסטרנק, בן 17, ייסד את ״פלוג״, רשת חברתי ושוק וירטואלי בו בני נוער יכולים לשתף בחוויות, למכור ולקנות מוצרים.

 

שובהאם בנג׳רי, בן 14, הקים את Braigo Labs, מדפסות ברייל זולות שמטרתן לעזור ללקויי ראייה. המודל שפיתח מבוסס על וויפי ובלוטוס׳ שיחד מדפיסות טקסט מאתר ומתרגמות אותו לכתב ברייל.

 

תאמינו לנו שיש עוד הרבה כאלה. למה? כי בכל ילד טמון פוטנציאל להיות יזם מצליח ומוכשר – בכל תחום שזה לא יהיה. זו הסיבה שבמחנה הקיץ שלנו אנו פותחים בפני הילדים שלכם ערוצים שונים ומסלולים כה מגוונים: מצד אחד תכנות ומחשבים, ומצד שני צילום ועריכת וידאו. מצד אחד סייבר ולוחמת מידע, ומצד שני עיצוב והנדסת מוזיקה.

סדנת מחשבים במחנה קיץ של BIGIDEA

לדעתנו, הייחודיות של הסאמר קאמפ שלנו היא בדיוק זו: מתן מגוון רחב של מקצועות, כישורים ועולמות ידע – בכדי לאפשר לכל הילדים הזדמנות למצוא עולם שהם אוהבים וטובים בו. עולם שהם יוכלו להעמיק בו, וללכת הכי רחוק שאפשר. הגדולה של מחנות קיץ, במיוחד כאלו בישראל, היא שהם חוויה שילדים לוקחים עימם לעוד הרבה מאוד זמן. הילדים נהנים במחנה הקיץ ותוך כדי רוכשים מיומנויות אישיות וחברתיות כמו עצמאות, רגישות, תחרותיות, אכפתיות, לקיחת אחריות ועוד. במחנה קיץ חינוכי כמו BIG IDEA, הרעיון הוא לקחת את הערך המוסף שכמעט תמיד נוצר במחנות קיץ, ולהוסיף אליו ידע ורכישת כישורים מקצועיים של ממש.

 

שנת 2017 היתה שנה מטורפת. עברנו מחנה קיץ אחד שהתחיל והסתיים בהצלחה, ושני מחנות חנוכה (YouCamp וסייבר קמפ) שאנחנו עדיין מנסים להירגע מהם! אנחנו נרגשים לפתוח שנה אזרחית חדשה, וכבר עכשיו עובדים על התכניות לקיץ 2018 שרק נראה רחוק, אבל הוא אוטוטו כאן.

 

הדרך להצלחה ופריחה של הילדים שלכם טמונה בחוויות ובידע שהם צוברים בילדות. רשמו אותם עוד היום למחנה הקיץ הבא שלנו, ופתחו עבורם שער לעולם של טכנולוגיה, חדשנות ויצירתיות מכל הסוגים.

בלוג לחצו כאן

רוצים לשאול משהו? דברו איתנו!

[email protected]

IMG_2991