החופש הגדול מתקרב והורים רבים כבר עמוק בתכנונים של לו״ז החופשות והקייטנות. השנה, במקום להותיר את הילדים בבית עם הטלוויזיה או אצל הסבים, שלחו אותם למחנה קיץ וצרו עבורם קיץ מעשיר, מעצים ובונה.

קראו עוד על היתרונות הרבים של מחנות קיץ:

 

החופש הגדול הוא פרק זמן חשוב ומתבקש בשגרת החיים של ילדינו. לאחר 10 חודשים של למידה בבית הספר יום יום, החופש הגדול הוא הזדמנות להכיר פרצופים חדשים, ללמוד דברים חדשים ולהתנסות בעשייה מסוג אחר. מחנה קיץ הוא בדיוק המקום להשיג את כל אלו.

סאמר סקול בישראל

מחנה קיץ אחד, יתרונות רבים

מחנה קיץ איכותי אשר פורש בפני הילדים שפע פעילויות חינוכיות וחברתיות יעניק להם ביטחון עצמי, יפתח עבורם יכולות ותחומי ענין ויהווה עבורם מקפצה לכישורים החברתיים. במחנה הקיץ של BIG IDEA לוקחים חלק חניכים מכל רחבי הארץ, וגם מכל רחבי העולם! זוהי הזדמנות משמעותית עבור כל ילד להניח בצד את השגרה החברתית המוכרת שלו, ולהכיר חברים חדשים בסביבה מקבלת ופורה. מעבר לכך, בסאמר קאמפ שלנו הילדים בוחרים לעצמם סדנאות תוכן בהתאם לתחומי העניין הקיימים שלהם, או מתנסים בתחומי ענין חדשים שמעולם לא חשבו שיאהבו.

israeli summer camp

מחנה קיץ: חלון לעולם חדש של עשייה ותחביבים

הורים רבים מספרים לנו שלאחר מחנה הקיץ הראשון אליו שלחו את ילדיהם, נפתחו בפני הילדים עולמות ענין ותוכן חדשים שמעולם לא חשבו עליהם קודם לכן. ולמעשה, אנחנו ממש לא מתפלאים. דמיינו את זה: מדשאות ירוקות, הפעלות חברתיות מגבשות, ארוחות, קבלות שבת מרגשות, משחקים ובין כל אלו – סדנאות מרתקות ומעשיות על גיימינג, עיצוב גרפי, עיצוב אופנה, תכנות, רובוטיקה, גלישה ועוד.

Israeli Summer Camp

עבור ילדים רבים, מחנה הקיץ מהווה הזדמנות להבריק ולהצטיין בתחום חדש, ולסלול לעצמם דרך חדשה המקבילה לדרכם הלימודית במוסדות החינוך המסורתיים. שכן, מחנות קיץ נמנים על מוסדות חינוך אלטרנטיביים שמאפשרים לילדים לפתוח דף חדש, ולהמשיך ולבנות את העצמי האינדיוידואלי שלהם. אחד הדברים המרגשים ביותר שהמדריכים במחנו הקיץ מספרים לנו בכל קיץ שוב ושוב, הוא על חניכים שהגיעו למחנה חסרי ביטחון בגלל חוויות מבית הספר, הופתעו והתרגשו לראות עד כמה הם מצטיינים בתחומים שהם לא שיעור היסטוריה, ספרות או תנ״ך.

קראו על הסדנאות הטכנולוגיות של BIG IDEA >>

משפצרים את האנגלית

גורם נוסף הקשור להעצמת הילדים בקיץ ומתממש דרך מחנה קיץ הוא שיפור הדיבור בשפה האנגלית. במחנה הקיץ של BIG IDEA אליו מגיעים ילדים ממדינות שונות בעולם, הילדים מפתחים אומץ לשוחח באנגלית ומשפרים בצורה משמעותית ומורגשת את אוצר המילים שלהם והיכולת לדבר אנגלית שוטפת. שליטה בשפה האנגלית מעניקה לכל אדם, כולל ילדים, תחושה חיובית המשרה ביטחון. שכן, מעבר לשיעורי האנגלית בחטיבה או בתיכון, ידוע לכל כי בעידן של היום אי אפשר להסתדר בלי אנגלית. וככל ששולטים בה מוקדם יותר, הרי זה משובח!

IMG_7937

מפתחים עצמאות ולומדים להסתדר לבד

יתרון חשוב נוסף של מחנות קיץ על פני קייטנות, הוא שבמחנה קיץ ילדים נשארים לישון ובכך חווים את החוויה במלואה. הלינה במחנה הקיץ, שעשויה לעורר בקרב הורים חששות, מתבררת, בסופו של דבר, כמשהו שהילדים עוברים בהצלחה ויוצאים ממנו מחוזקים! למרות שאנחנו ההורים עשויים לחשוב שהם יתגעגעו ולא יסתדרו לבד, בשגרה העמוסה והכיפית של הסאמר קאמפ הילדים לא נמצאים לבד ולו רגע אחד, ונהנים מכל שעה של עשייה. ואולם, מעבר להנאה והכיף, גם אם לא במודע, הילדים במחנה הקיץ צוברים לעצמם נקודות חשובות של עצמאות. במחנה הקיץ של BIG IDEA הילדים כולם אחראים לעמוד בלו״ז שלהם, לסדר את חדריהם ולהיות אחראים לחפצים שלהם ולמשימות השונות. בזכות אלו, ובזכות הביחד, (Toghetherness) הילדים מתפתחים ומפתחים את היכולת הקריטית להתמודד עם המציאות גם כשההורים לא בסביבה.

 

למחנה קיץ יש יתרונות רבים נוספים, וכל ילד לוקח ממנו דברים אחרים. אבל מעל לכל, מחנה קיץ הוא חוויה וזיכרון שכל ילד וילדה המשתתפים בו מושפעים ממנו רבות, וכמובן לחיוב! רשמו את הילדים שלכם למחנה הקיץ הקרוב, והבטיחו עבורם קיץ מעשיר, מלמד ומעצים במיוחד!

התקשרו אלינו כפתור למידע נוסף

מחנה קיץ בישראל