לכבוד יום העצמאות ובסימן 70 שנים לישראל, מחנה הקיץ הטכנולוגי שלנו דפדף בספר ההיסטוריה וחזר עם המצאות ישראליות מעוררות השראה שקשורות כולן לתחומים טכנולוגים.
הילדים שלכם מתעניינים במחשבים, רובוטיקה ויצירתיות באופן כללי?
גרו את המחשבה שלהם עם יצירות טכנולוגיות כחול-לבן:

מחנה קיץ באנגלית

כמחנה קיץ ישראלי וציוני אשר שם דגש על רכישת מיומנויות טכנולוגיות ופיתוח חשיבה יצירתית אצל ילדים, החלטנו לציין את יום העצמאות מזווית מעוררת השראה! ישראל היא אחת המדינות היצירתיות והפורות ביותר, ולא בכדי מוכרת בעולם כסטארט-אפ ניישן. ישראלים רבים אחראים על פיתוחים פופולארים שכבשו את כל העולם, אז בחרנו כמה שהרימו במיוחד את מפלס הגאווה!
הילדים שמגיעים אלינו בכל קיץ לסאמר-קאמפ בזיקה טכנולוגית הם לגמרי דור הממציאים של העתיד, וככאלה – חשוב שיכירו גם את המצאות העבר – והתפיסה היצירתית והטכנולוגית שעומדת מאחוריהן:

מעניין? נשמח לספר עוד על BIG IDEA. לחצו כאן לתאריכים ומחירים!

  1. ווייז – להשתמש במידע מהנהגים עצמם

ההצלחה שלה זכתה וויז בעולם היא עצומה, וזה ידוע. וויז לקחה את תחום הניווטים ברכב עשרה צעדים קדימה, והציעה שירות חינמי שמבוסס על שימוש בדאטה שמגיע מהמשתמשים של האפליקציה. המילה דאטה לא אומרת לכם הרבה? תשאלו את הילדים שלכם. אם הם היו בסדנת התכנות במחנה הקיץ שלנו, הם כבר יסבירו לכם בעצמם!

סאמר סקול בישראל

  1. עט מתרגם – קצת נוסטלגיה, מה יש?

האמת היא, שיכול להיות שהילדים שלכם לא משתמשים בעט המתרגם שהיה כל כך פופולארי בניינטיז ובתחילת שנות ה-2000. ואולם, מדובר באחד המכשירים החכמים ביותר שהומצאו לפני שהסמאטרפונים כבשו את חיינו. העט, שידע לסרוק טקסטים בכל שפה ולהציג להם תרגום מיידי, פותח על ידי חברת Wizcom בירושלים.

 

  1. מהפכת הדפוס הדיגיטלי

זה אולי יישמע הזוי לכל הילדים שמדפיסים אצלנו בסאמר קאמפ את היצירות שלהם במדפסות תלת-מימד, אבל מדפסת רגילה, ביתית, שמדפיסה על נייר – ממש לא היתה חלק מהסיסטם בתחילת שנות ה-90. החזון של בני לנדא, האיש שהמציא את הדפוס הדיגיטלי, היה נשמע אז מופרך לחלוטין. למרות הפקפוקים, לנדא שהקים את חברת אינדיגו, המציא את הדיו האלקטרוני ומערכת הדפסה שאפשרה להדפיס ישירות מהמחשב, וכך חולל מהפכה בעולם הדפוס.

סאמר סקול בישראל

  1. הרמיקוב – לא רק טכנולוגיה בסאמר קאמפ!

למרות שאנחנו סאמר קאמפ טכנולוגי, אנחנו קודם כל חברה שמתעסקת עם ילדים ובני נוער ובדיפולט שלנו אנחנו אוהבים הפעלות, פעילויות ומשחקים. לכן, קשה שלא להזכיר ברשימה החגיגית הזו את אחד המשחקים הפופולארים יותר בעולם: הרמיקוב. רבים לא יודעים זאת, אבל המשחק שמיוצא כיום ל-58 מדינות ונחשב לאחד מ-3 משחקי הקופסה הנמכרים ביותר, הומצא ויוצר בישראל על ידי אפרים הרצנו, אי שם בשנות ה-40.

 

  1. מצלמת המוביליי: כשטכנולוגיה פוגשת נהיגה

חברת מוביליי עלתה לכותרות רק לאחרונה בזכות רכישת הענק שלה על ידי אינטל, אולם את המצלמה הזעירה שעוזרת לחנות ברוורס, לשפר ביצועי נהיגה ולהתריע כשסוטים מהנתיב – המציאו כבר בשנת 1999. כיום, ההתקן של מוביליי הוא כבר סטנדרט ברב המכוניות, ומרבית המשאבים של החברה מופנים כלפי פיתוח רכב אוטונומי!

סאמר סקול בישראל

  1. דיסק און קי – כן, זה מייד אין יזראל!

לפני שאתם שולחים את הילדים שלכם לסדנת המחשבים אצלנו בסאמר קאמפ, בדקו האם הם יודעים שאת הדיסק און קי, אחד הגאדג׳טים השמישים ביותר בעולם שחולל מהפכה ביכולת שלנו לייצא נתונים מהמחשב, הומצא בישראל! החברה שייצרה אותו נקראת אם-סיסטמס, ובראשה עמד היזם דב מורן.

 

  1. ההמצאה הבאה יכולה להיות של הילד שלכם!

אז במקום לכתוב כאן על עוד מיזם ישראלי מצליח בתחומים טכנולוגיים או בכלל, החלטנו להשאיר את הסעיף ריק ולהקדיש אותו לכל אחד מהילדים שמגיעים אלינו בכל קיץ לסאמר קאמפ מעשיר, כיפי ומעורר יזמות. בכל שנה, הילדים במחנה הקיץ של BIG IDEA נחשפים לפיתוחים טכנולוגים, לומדים בעצמם לתכנת, להרכיב רובוטים, לעצב ובעיקר – לחשוב מחוץ לקופסה. אם אתם רוצים שהילד שלכם יהיה אחראי להמצאה מהפכנית, התחילו לטפח את הכישורים שלו כבר מעכשיו – ורשמו אותו לסאמר קאמפ חוויתי שלא ישכח בחיים!

התקשרו אלינוכפתור למידע נוסף