הממציאים ופורצי הדרך הכי גדולים בהיסטוריה טעו פעמים רבות עד שהגיעו להצלחה. למרות זאת – לטעות הוא משהו שכולנו לא כל כך אוהבים, ובייחוד ילדים. הפחד מטעות או כישלון גורם לילדים הרבה פעמים לזנוח תחביבים ועשייה מכל סוג: החל ממשחקים, וכלה בלימודים וחברים. קראו כיצד מחנה הקיץ שלנו מסייע לילדים לא להירתע מהטעות, ולצמוח ממנה הכי גבוה שאפשר

טעויות הן אחד הגורמים הכי בולטים להצלחה, כל עוד יודעים למנף אותן. הטעויות, כך אומרים חוקרים, הן חלק בלתי נפרד מהישגים. אצל ילדים בפרט, טעויות מאפשרות ללמוד טוב יותר ולהתפתח. מה שכן, הסביבה בה הילדים טועים חשובה בדרך להצלחה וללמידה. בסאמר קאמפ של BIG IDEA, הילדים נמצאים בכל רגע נתון בתהליכי למידה צבעוניים ומהנים. למרות הכיף הגדול שתמיד מלווה את מחנה הקיץ, הילדים לפעמים טועים ולא מצליחים להגיע לתוצאה שהיו רוצים. ואולם, בזכות חניכה מקצועית, הכוונה ותמיכה מצוות המדריכים שלנו – הילדים במחנה הקיץ מגדילים את ההבנה והידע שלהם בצורה משמעותית. בעיקר, הם לומדים לא לפחד מהטעות.

image 2

טעויות – לא רק בבית הספר, גם בעולם החברתי

אחד היתרונות הכי גדולים במחנות קיץ ישראל, זה שהם מזמנים לילדים סיטואציה חברתית מורכבת ואתגר חברתי גדול. בכל מחנה קיץ, הילדים נמצאים בסביבה צעירה עם ילדים מוכשרים מכל רחבי הארץ. במחנה הקיץ של BIG IDEA בפרט, הילדים גם מנותקים מהסמארטפונים שלהם – מה שמחייב אותם להיות נוכחים ומעורבים בקבוצה אפילו יותר.

קראו עוד על מחנה הקיץ הבינלאומי BIG IDEA!

המעניין הוא, שילדים נוטים לבצע טעויות גם ברמה החברתית – אבל בהרבה מצבים הם לא מודעים לכך שמדובר בטעות. למשל, כשילדים נמצאים בסביבה חדשה יש להם נטייה להסתגר בתוך עצמם, או מנגד להיות תוקפניים ומחוספסים. בשני המקרים, הם יכולים להפסיד מכך קשרים חברתיים בטווח הקצר והרחוק כאחד. לא בכדי, במחנה הקיץ שלנו מושם דגש גדול מאוד על החיבור לסביבה החברתית. העובדה שהסמארטפונים אינם נמצאים בהישג יד תורמת לכך רבות, ואילו הנוכחות של המדריכים הצעירים מסייעת לילדים לפתח את הקשרים החברתיים גם אם הם נתקלים בקשיים בדרך. התוצאה? חכו ותראו בעצמכם. הורים רבים סיפרו לנו שהילדים שקיבלו אחרי מחנה הקיץ היו פתוחים, מקבלים וחברותיים הרבה יותר משהיו בעבר.

IMG_1568

מחנה קיץ טכנולוגי – המקום בו לומדים לטעות, אבל גם להצליח בגדול

מעבר לנושא החברתי, בסאמר קאמפ של BIG IDEA הילדים נמצאים במסגרות למידה מקצועיות כל הזמן: סדנאות, פרויקטים ופעילויות שמעניקים לילדים כישורים ויכולות של ממש במגוון תחומים טכנולוגיים. יחד עם זאת, למידה כמו למידה אינה תמיד מגיעה בקלות. לא מעט, מספרים לנו המדריכים על ילדים שמתקשים בתהליך הלמידה, מתבלבלים ובמילים אחרות – ״טועים״ איפשהו בדרך. יחד עם זאת, היות והילדים נמצאים בסביבה תומכת עם הדרכה מקצועית, הטעויות שהם מבצעים מתועלות להצלחה והתפתחות. כשלא מדרגים ומודדים אותם, ילדים מרגישים חופשיים לבטא את עצמם באמת, לחשוב בגדול, לקחת סיכון – ולהצליח!

הפעילויות שלנו במחנה הקיץ נעשות בקבוצות קטנות שמאפשרות למדריכים להעניק יחס אישי לכל ילד, ובכך לתפוס את הטעות בזמן – ולאפשר לצמוח ממנה.

 

לסיכום, בסביבה צבעונית, תוססת, מחבקת ותומכת שקיימת רק במחנה קיץ – ילדים יכולים להרגיש בטוח לטעות, ומפסיקים לפחד מכישלון. התוצאות מדברות בעד עצמן: הילדים בסאמר קאמפ שלנו יוצאים עשירים בידע, יכולות וכישרונות ממומשים – בהם הם ממשיכים להעמיק גם בשנים הבאות. התכניות לסאמר קאמפ הקרוב בעיצומן, הישארו מעודכנים – והבטיחו לילדיכם מקום בחוויה מלמדת, בטוחה ומעצימה!

בלוג לחצו כאן