במחנה הקיץ הקרוב, גם הילדה שלכם תלמד לתכנת

החלטנו להמשיך את השיח על אחד הנושאים הקרובים ביותר לליבנו: עידוד נשים להתנסות במקצועות טכנולוגיים. אז למה בנות נרתעות מלימודים מדעיים ולא חושבות שתכנות זה בשבילן, אילו ארגונים פועלים בכדי לשנות זאת וכיצד אתם, ההורים, יכולים לתרום לחינוך הטכנולוגי של בנותיכם? המשיכו לקרוא

מחנה הקיץ של BIG IDEA הוא חוויה חינוכית וכיפית עם זיקה טכנולוגית, המיועדת הן לבנות והן לבנים. בסדנאות הרובוטיקה, המחשבים והתכנות בסאמר קאמפ שלנו לוקחות חלק מאות ילדות ונערות שזוכות להתוודע אל עולמות מרתקים וידע מהפנט, אותם הן מעוניינות להמשיך ולחקור גם הרבה אחרי שמחנה הקיץ נגמר.

שאלות נפוצות על BIG IDEA >>

 

מה הקשר בין בנות להייטק?

אבל איך גורמים לבנות להימשך לתחומים כאלה מלכתחילה? ולמה, בהכללה כמובן, בנות פחות נוטות לבחור להתמחות בנושאים טכנולוגים? התשובה, לטענת מומחים וחוקרים רבים, היא בעיקר בגלל סטיגמות ועמדות שגויות. שנה אחר שנה נשים שנמצאות במסגרות לימוד טכנולוגיות ו/או עובדות במקצועות טכנולוגיים, מוכיחות כי אין שום סיבה קוגניטיבית או פיזיולוגית לכך שנשים לא צריכות להיות במקומות הללו. למרות זאת, הרבה בגלל הסללה והמחשבה כי מקצועות מדעיים הם ״גבריים״ או ״קשים מדי״, אחוז הבנות שפונה אליהם עודנו קטן.

נכון לסקר שפרסם משרד האוצר בשנה שעברה, רק רבע ממקצועות הליבה בעולמות ההייטק מאויישים על ידי נשים, וזאת בעיקר משום שנשים פחות לומדות את התחומים הרלוונטים לתעסוקה בענף. הבעייתיות במצב מתבטאת בפערי שכר מגדריים, תופעה שלילית כשלעצמה, אך גם בפגיעה ברמת החדשנות והיצירתיות בעולם הייטק. סקירת האוצר הסתכמה במסקנה כי ״הרחבת השתתפותן של נשים בתעשייה היא צעד מתבקש״.

אנחנו, כמחנה קיץ שעושה הכל בכדי להפוך את החוויה הטכנולוגית לכיפית, נעימה ואיכותית עבור בנות בדיוק כמו בנים, מזדהים עם אמירה זו מאוד וגאים לספר שרובן המוחלט של הבנות אשר לוקחות חלק בסדנאות הטכנולוגיות שלנו בסאמר קאמפ מצליחות בהן בדיוק כמו בנים. יתרה מכך, בהרבה מאוד מקרים מחנה הקיץ שלנו פותח תחום עניין חדש בפני ילדות ונערות שממשיכות לחזק אותו בכל סאמר קאמפ, משנה לשנה.

מסדנת תכנות במחנה הקיץ אל תואר במדעי המחשב

למעשה, אחת מהמטרות שלנו ב-BIG IDEA היא בדיוק זו: להפוך את התחומים הטכנולוגים שעשויים להיתפס כמנוכרים, אפורים ומשעממים לכאלו שילדים ובני נוער מתעניינים בהם ונהנים מהם. כלל זה חל כמובן גם על אחוז הבוגרות של מחנות הקיץ שלנו, שבמרביתו ממשיך ממחנה קיץ אחד למחנה קיץ שני לבחור בסדנאות טכנולוגיות, ואף להמשיך אחר כך לשירות צבאי ביחידות טכנולוגיות ואף ללימודים טכנולוגיים באוניברסיטה.

רוצים שגם הילדה שלכם תכיר עולמות טכנולוגים ותבין כי מקומה בהם אפשרי ואף חשוב?

רוצים לעודד את הבנות שלכם לקראת קריירה מצליחה בהנדסה או בהייטק?

התחילו לחשוף את בנותיכן מילדות לחוויות חינוכיות חיוביות בתחומים הללו. אתם מוזמנים לקרוא עוד על הסדנאות הטכנולוגיות שאנחנו מתכננים השנה לסאמר קאמפ ולשלוח את בתכן לחוויה לימודית מעצימה, תרתי משמע.

 

 

יש לכם עוד שאלות? נשמח לענות על הכל.
מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם