האם לשלוח את הילד לסאמר קאמפ?

האם לשלוח את הילד לסאמר קאמפ?

הקיץ הולך ומתקרב, והורים רבים שוקלים לשלוח את ילדיהם למחנה קיץ, סאמר קאמפ בחו"ל או סאמר סקול. מחנה קיץ יכול להיות חוויה מדהימה, אבל זה מפחיד לשלוח את הילד למחנה כמו BIG IDEA בפעם הראשונה, ואתם מבולבלים ומלאים בשאלות: האם הוא יסתדר שם? ומה אם הוא יתגעגע הביתה?

אז איך אפשר לדעת האם הילד שלכם מוכן לחוויה הזו?

האם הילד שלכם מרגיש בנוח לישון מחוץ לבית?

לא תמיד אפשר לדעת בביטחון אם הילד שלכם מוכן לשינה מחוץ לבית במחנה קיץ, אבל אם הילד שלכם מסתדר כשהוא ישן אצל חברים או אצל סבא וסבתא, סביר מאוד להניח שהוא ירגיש בנוח לישון גם במחנה.

אם ביום יום הילד שלכם לא מחליף בגדים או מתקלח אם אתם לא מנדנדים לו זו לא סיבה לדאגה. האמת היא שמחנה קיץ הוא המקום שבו הרבה ילדים מתגברים על הבעיות האלו והופכים לעצמאיים יותר ובעלי משמעת עצמית גבוהה יותר. אם במחנה מצופה מכל הילדים להתקלח ולהחליף בגדים, רוב הילדים יעשו זאת בלי בעיות.

האם הילד שלכם רוכש חברים חדשים בקלות?

אחד הדברים החשובים ביותר במחנה זה לרכוש חברים. המחנה הוא סביבה מלאה במאוד אנשים זכים, וקשה להסתדר שם בלי להכיר חברים חדשים. אם הילד שלכם ביישן ומופנם יחסית, כדאי להתייעץ עם מנהל המחנה. עם העזרה והתמיכה הנכונים מצוות המחנה, רוב הילדים מסתדרים במחנה מצוין ומצליחים להכיר חברים חדשים.

דרך נוספת להקל על הילד שלכם היא לשלוח אותו למחנה עם עוד חבר או קרוב משפחה שהוא מכיר. ככה יהיה בחברתו מישהו שהוא מכיר והוא ירגיש יותר בנוח להיפתח לאנשים החדשים במחנה.

האם הילד שלכם מרגיש בנוח לספר לאחרים על הצרכים שלו?

להיתקל בבעיות במחנה קיץ זה דבר נורמלי והמדריכים תמיד נמצאים שם כדי לעזור, אבל הם לא קוראי מחשבות ולכן חשוב שהילד שלכם ירגיש בנוח לספר לצוות המחנה על הצרכים והבעיות שלו. לפני שאתם שולחים את ילדכם למחנה קיץ, כדאי להעלות את נושא השיחה הזה איתו ולשמוע את דעתו.

אם לילד שלכם יש בעיות מיוחדות כמו בררנות באוכל או פחדים שונים, אנחנו ממליצים לכם לדבר על זה עם מנהל המחנה. במקרים רבים צוות המחנה יכול להתאים את עצמו לצרכים של ילדכם והבעיות האלו לא ימנעו ממנו ליהנות מהמחנה.

האם הילד שלכם רוצה ללכת למחנה?

השיקול הכי חשוב בהחלטה הזו היא האם הילד שלכם רוצה ללכת למחנה הקיץ או לא. רוב הילדים יכירו את עצמם טוב מספיק כדי להרגיש האם הם מוכנים לשהות מחוץ לבית ולכמה זמן. אם הילד שלכם מתלהב מהרעיון של ללכת למחנה כדאי ללכת עם תחושת הבטן שלו, ואם הוא לא אוהב את הרעיון אתם יכולים לנסות לדבר איתו ולהבין מה בדיוק מפחיד אותו במחנה. אולי זו בעיה קטנה ולא משמעותית שלא תמנע ממנו ליהנות מהמחנה.

 

יש לכם עוד שאלות? נשמח לענות על הכל.
מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

    דילוג לתוכן