חיזוק הביטחון העצמי אצל בני נוער ו- 9 יתרונות נוספים של סאמר קאמפ

חיזוק הביטחון העצמי אצל בני נוער ו- 9 יתרונות נוספים של סאמר קאמפ

השבוע, אנחנו גאים לארח בבלוג שלנו את Summer365 – סוכנות הפניית מחנות הקיץ המובילה בצפון אמריקה:www.summer365.com .למרות שהפוסט הזה נכתב במקור על מחנות קיץ אמריקאים מסורתיים, אתם בהחלט יכולים לראות את כל הקסמים האלו קמים לתחייה כשאתם באים למחנה הטכנולוגי של BIG IDEA בישראל!

זוכרים כשהייתם ילדים וראיתם קוסם בפעם הראשונה בחייכם? לא בדיוק הבנתם את הקסמים והטריקים שלו, לא ידעתם איך להסביר אותם, אבל הרגשתם נדהמים לחלוטין בצורה שעלתה על כל הציפיות שלכם. זו בדיוק הדרך שבה אנחנו מנסים להסביר את החוויה של מחנה קיץ לאנשים שמעולם לא היו באחד. לאנשים שלא היו אף פעם במחנה קיץ קשה להבין את המהות של מחנה קיץ ואת כל ההתרגשות סביבו, ואלו שכבר היו במחנה קיץ לא ממש יודעים איך לתאר את החוויה, אבל הם בהחלט יודעים שהיא הייתה מדהימה ועלתה על כל הציפיות שלהם. זו התשובה שלנו לשאלה "מדוע ללכת למחנה קיץ?": מכיוון שגם אתם תהיו חלק מהקבוצה שמבינה את הקסם הבלתי-מוסבר הזה.

קוסם המחנה לימד אותנו את עשרת הקסמים של סאמר קאמפ:

ביטחון עצמי

כולם כבר ניסו: בתי ספר, הורים וחברים, אבל מעולם לא ראינו מישהו מעצים את הילדים ומוציא מהם את הביטחון העצמי כמו מחנה הקיץ. לפעמים הביטחון העצמי של ילד יכול להיות פנינה חבויה שהמחנה יודע למצוא בילדים ולהוציא החוצה.

 

נאמנות

מחנה הקיץ מלמד את הילדים את קסם החברות והנאמנות. במחנה קיץ השותפים לחדר יכולים להפוך במהירות למשפחה שנייה, והנאמנות שלך להם היא עצומה ואמיתית.

 

אחריות

בשבועיים של מחנה, הילדים גדלים ומתבגרים מהר יותר מאשר בשנה שלמה. במקום הורה מנדנד שמורה לילד למלא את חובותיו, אלו הילדים שלוקחים את האחריות לדאוג לעצמם, לרכוש שלהם ועוד.

 

אומץ

צריך הרבה אומץ כדי לצעוד דרך שער המחנה ביום הראשון, רמות אומץ שהרבה ילדים עוד לא חוו בגילם הצעיר. ברגע שנכנסים למחנה, הקסם שלו מתחיל לפעול והילדים מצליחים לכבוש את הפחדים שלהם: להכיר חברים חדשים מכל רחבי העולם שעד לפני רגע היו זרים, לישון רחוק מהבית, או אפילו סתם לנסות סוגי אוכל חדשים.

 

עבודת צוות

האווירה של מחנה קיץ לא יכולה להתקיים בלי השמחה, הרוח והאישיות הפורחת של כל אחד ואחת מהחניכים. בין אם מדובר בשיתוף פעולה עם חברים חדשים, עבודה משותפת על פרויקט גמר או סתם ישיבה בצוותא בשולחן של חדר האוכל, המחנה יוצר קשרים שאין שני להם.

 

משפחה שנייה

לחיות למשך שבועיים במקום בו אתה מוקף במאות אנשים שרוצים בכנות שאתה תהיה עצמך הטוב ביותר זו חוויה מדהימה ומעצימה. האווירה של המחנה יוצרת משפחה שנייה בה ילדים יכולים למצוא מודלים לחיקוי, אנשים שדואגים להם ומקום בו הם יכולים ללמוד ערכים וכישורי חיים.

קבלת האחר

במחנה, הכינוי "מוזר" הוא אחת המחמאות הגדולות ביותר שאפשר לקבל. מחנה הקיץ הוא מקום בו ילדים לומדים איך להיפתח לאנשים שדומים להם וגם שונים מהם. יש קסם מיוחד בכל אחד ואחת מאיתנו – המחנה פשוט מלמד אותנו להסתכל היטב ולמצוא אותו.

 

ספורטיביות

במחנה, להפסיד זה כיף בדיוק כמו לנצח. במחנה הילדים לומדים איך להתמקד בחיובי בכל רגע. אתם יכולים לשאול כל מאמן ספורט כמה קשה ללמד ילדים את ערך הספורטיביות, אבל איכשהו המחנה הופך את המשימה לקלה הרבה יותר. במחנה ניתן אפילו לראות ילדים מעודדים את הקבוצה המתחרה באותה המידה שהם מעודדים את הקבוצה שלהם. אם זה לא קסם, אז מה כן?

 

לחיות את הרגע

בעידן שלנו, כשילדים מוקפים בטכנולוגיה ומכשירים אלקטרוניים ותמיד מוכנים לצלול אל "הריגוש הבא", מחנה קיץ יכול להאט את קצב החיים. אפילו במחנה טכנולוגיה כמו BIG IDEA, אווירת המחנה מלמדת את הילדים איך ליהנות מהרגע, למצות את המיטב מכל יום וליהנות מחברתם של החברים החדשים שהם הכירו במחנה. במקום לעשות דברים כדי לספר עליהם אחר כך בפייסבוק או לצלם לאינסטגרם, במחנה עושים דברים כי נהנים מהם.

 

שמחה

למחנה הקיץ יש מין דרך בלתי מוסברת להפוך את כולם למאושרים יותר שאף אחד לא מסוגל להבין. הוא גורם לך לחייך חיוך קצת יותר רחב, לצחוק קצת יותר חזק, להתרגש קצת יותר מכל רגע ורגע, וגורם ללב שלך לפעום קצת יותר מהר. אפשר לחשוב שיש איזה חומר מיוחד במים במחנה שהופך את כולם לשמחים כל כך.

יש לכם עוד שאלות? נשמח לענות על הכל.
מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

    דילוג לתוכן