טכנולוגיה – לא תחום רק לבנים!

בנות צעירות מתעניינות בלימודי טכנולוגיה וטובות בהם בדיוק כמו בנים – אם לא אפילו יותר. כשהן מתבגרות, מתרחש המהפך שסיומו מוכר: פער מגדרי בכל הקשור למקצועות טכנולוגיים. אל תפספסו את הכישרונות של הילדה שלכם! תנו לה לפרוח בסאמר-קאמפ טכנולוגי

למרות שנוטים לחשוב כי הפער הטכנולוגי בין גברים ונשים מתחיל עוד בבתי הספר היסודיים וכי הבנות נותרות מאחור, כיום ניתן לומר שמדובר בטעות. במבחן האמריקאי NAEP נבחנו 21,500 תלמידים ותלמידות בגילאי 12-14 ונמצא כי הבנות הביסו את הבנים בכל הקשור לידע ושליטה בתחומים טכנולוגיים, ביניהם: תכנות, עיצוב גרפי ושליטה בממשקי מחשב. במבחן אחר שערך המרכז הלאומי לקידום נשים בטכנולוגיה, דווח כי 66% מתלמידות כתה ה׳ לא רק מתעניינות בתחומים טכנולוגיים – אלא גם נהנות מהם מאוד.

image 2

ועדיין, כשמדובר בשוק העבודה – נראה כי ביחס לגברים מעט מאוד נשים עובדות בתחומים טכנולוגיים. כדי לשנות את זה, צריך לעודד נשים עוד מילדותן להתמיד בתחומי העניין שלהן ולהעשיר את עצמן בידע טכנולוגי – ידע צבעוני ומרתק שמהפנט כל ילד ללא קשר למינו. שלא לדבר על כך שלרשות הבנות עומדים יתרונות רבים בתחום הטכנולוגי: הן חושבות לעומק, מתכננות מהלכים ורעיונות בצורה יצירתית ומקדישות תשומת לב רבה לכל פרט.

Image 3

כיצד לעודד את הילדות שלכן לרכוש ידע טכנולוגי?

חוגים, קייטנות ומחנות קיץ בנושאים טכנולוגים – הן מספר דרכים להבטיח לילדות שלכן ידע פרקטי חשוב לצד הנאה רבה. במסגרת צבעונית ומהנה, הבנות שלכם יהיו מוקפות בשלל פעילויות מרתקות וכיפיות שיקנו להן כלים ויכולות בתחומים טכנולוגים רבים, ויפתחו את הכישרונות שלהן. באופן זהה לבנים – הן תלמדנה לתכנת משחקים, לבנות אתרים וממשקי מחשב, להפיק סרטוני יוטיוב, לעבוד עם תוכנות גרפיקה וצילום – ועוד. בנוסף לכך, הן ייהנו מסביבה צעירה עשירה בפעילויות חברתיות, יכירו חברים חדשים וייצברו חוויות בלתי נשכחות.

Front Image

לסיכום, אם אתם רוצים שהבנות שלכן יפתחו את היכולות שלהן גם בתחומים טכנולוגיים – זו גם האחריות שלכם לדאוג שתהיה להן האפשרות לכך. רשמו אותן עוד היום לסאמר קאמפ של BIG IDEA והבטיחו עבורן קיץ מעצים, מהנה ומעשיר מאין כמותו! 
image 4

לחצו כאן כדי ללמוד עוד על פיתוח הכישורים הטכנולוגיים במחנות הקיץ של BIG IDEA

יש לכם עוד שאלות? נשמח לענות על הכל.
מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם