לא רק במחנה הקיץ: קהילת BIG IDEA בועטת לאורך כל השנה

חשבתם שהחברויות של ילדי המחנה נגמרות כשמחנה הקיץ נגמר? אז חשבתם. כי האמת היא שקהילת בוגרי מחנות הקיץ הבינלאומיים שלנו שומרת על קשר במהלך כל השנה, נפגשת לא מעט ועוברת אינסוף חוויות נוספות בין סאמר קאמפ אחד לסאמר קאמפ הבא. הכירו את הדס דרוקר, מנהלת הקהילה שאחראית על כל זה:

במחנה הקיץ של BIG IDEA נוצרות חברויות סופר חזקות בין החניכים. ועדיין, לשמור על הקשרים האלה יכול להיות קשה, כי בכל זאת – הילדים גרים בכל רחבי הארץ ובתום כל סאמר קאמפ חוזרים לשגרה עם חבריהם מהבית. בדיוק בגלל זה, יש לנו אגף שלם שמוקדש לחיי הקהילה – ולשימור שלה. אז ישבנו לשיחה עם הדס דרוקר, מנהלת הקהילה החדשה שלנו, כדי לשמוע קצת על החיים שמחוץ למחנה הקיץ – וגילינו ששום דבר לא נגמר בסאמר קאמפ. אם כבר, הכל רק מתחיל!

(אה, אגב – הדס חדשה בניהול הקהילה, אבל ממש לא חדשה אצלנו בסאמר קאמפ! למעשה, היא בדיוק סוגרת 10 שנים מאז הצטרפה למשפחה – והזרוע עוד נטויה!)

אז הדס, למה בעצם יש ל-BIG IDEA מנהלת קהילה?

״התשובה פשוטה: כי חשוב לנו שהקשר בין החניכים יישמר במהלך כל השנה! אנחנו רוצים שהמסגרת החברתית שלהם אצלנו תהיה כיפית, נעימה, עוטפת, מחבקת, חיה ובועטת לא רק בסאמר קאמפ, אלא תמיד! גם בזמן הלימודים. זה נשמע קצת קיטש, אני יודעת, אבל מבחינת הילדים נוצרת משפחה ענקית שאחר כך, במחנות הקיץ הבאים, מאוד קל וכיף לחזור אליה. הרבה בזכות זה החששות שהיו לפני מחנה הקיץ הראשון נעלמים, והציפייה רק הולכת וגודלת״.

הצטרפו לחווית הקיץ האיכותית בישראל – לחצו כאן לפרטים

וכל כמה זמן נפגשים החניכים מחוץ לסאמר קאמפ, ומה הם עושים במפגשים?

״כמעט כל חודש! בדצמבר האחרון, למשל, היה לנו את הביג-פסט, שהוא חלק מהפעילות הקהילתית השוטפת. מדובר במחנה חוזר ליום אחד שחניכים מכל הארץ מגיעים אליו. הם עוברים סדנאות, יש פעילות עם הורים, הקרנת סרטונים מהמחנה והכרזה על הסדנאות שיהיו במחנה הקיץ הבא. זה אירוע מאוד מרגש לחניכים ולהורים, אבל הוא ממש לא היחיד. ברגעים אלו ממש אני עובדת על מפגש ״I JUMP" שיתקיים אוטוטו, בינואר. זה עוד סוג של ״מפגש מחזור״, ומגיעים אליו חניכים מכל שכבות הגיל.״

חיי הקהילה נותנים במה גם לחניכים עצמם?

״בהחלט! בפברואר למשל, מתקיימת ועדת חניכים שאני מארגנת. אני מזמינה 5 חניכים מכל קבוצת גיל, ואנחנו יושבים ומדברים על החוויות שהיו להם במחנה הקיץ האחרון, על דברים שהיו רוצים שיתווספו ועל רעיונות. לתת לילדים במה זה אחד מהערכים העליונים שלנו. הנה, רק בסאמר קאמפ האחרון, הילדים קיבלו מכנסיים של BIG IDEA כי בועדת החניכים הקודמת הדרישה הזו עלתה! לחניכים יש המון השפעה, וחשוב לנו לשמוע אותם״.

כיצד גורמים לכך שילדים מכל קצוות הארץ יידעו על המפגשים של מחנה הקיץ בישראל, ויגיעו אליהם?

״קודם כל, לכולם יש את הרצון. החניכים מחכים למפגשים האלו, ולדעתי – רב ההורים יודעים את זה :), כי הם עוזרים להם להירשם ולהגיע. אבל חוץ מזה, אנחנו מתחזקים קבוצת ווצאפ ענקית שחברים בה כל בוגרי מחנות הקיץ שלנו. אני מנהלת את הקבוצה, ודרכה אני נותנת לילדים הפעלות ״ממרחק״ כמו משחקים ופעילויות, או מודיעה להם על מפגשים ואירועים. קבוצת הווצאפ מאוד פעילה, וגם זה חלק מהאג׳נדה שלנו: כמחנה קיץ טכנולוגי, אנחנו היינו הראשונים ליישם את היתרונות של טכנולוגיית הווצאפ – ושומרים בזכותה על קשר קרוב בין החניכים והמדריכים".

בקיצור, מי אמר שמחנה קיץ צריך להיות רק בקיץ? אצלנו – הוא לגמרי נמשך כל השנה!

הילדים שלכם עוד לא אישרו הגעה למפגש ה- iJump הקרוב? דברו איתנו!
ואגב, הם לגמרי יכולים להביא חברים שלא היו בסאמר קאמפ. משפחת BIG IDEA תמיד שמחה להתרחב, ולהכיר חברים חדשים! לחצו כאן

 

יש לכם עוד שאלות? נשמח לענות על הכל.
מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם