למה ילדים רוצים להשתתף בסאמר קאמפ?

מדהים לראות עד כמה ילדים מודעים לתהליך המשמעותי שהם עוברים בסאמר קאמפ. מעבר לחוויה הכיפית וההכרות עם תחומים חדשים, צעירים עוברים בשבועיים תהליכי התבגרות, עצמאות ופיתוח אישי. לאור זאת – לא מפתיע לשמוע שכל כך הרבה ילדים רוצים להיות במחנה קיץ בחופש הגדול.

החופש הגדול, והאפשרויות הבלתי נגמרו שהוא טומן, מעורר בילדים את הרעב לחקור, לגלות עולמות חדשים ולחוות חוויות מעצבות. סאמר קאמפ מטבעו מאפשר לילדים להוציא מהחופש את הטוב ביותר ולכן הוא כל כך מושך אותם. אבל מה החוויה הכי טובה שהם יכולים לקבל במחנה קיץ?

פיתוח אישי בסביבה נכונה

"החוויה הכי טובה שלי מהמחנה היא העצמאות", מספר חגאי, שהשתתף בסאמר קאמפ של BIG IDEA.

"שאתה מתלבש לבד, או שאתה מתקלח לבד, או שאין איתך הורים שיעזרו לך במשהו". המדריכים במחנה מעודדים את החניכים להתנהל בעצמאות בתוך המסגרת הבטוחה – ובכך לשדרג את יכולות הניהול האישי.

"נגיד באחת הסדנאות שלי כשהייתי צריך לעשות משהו לגמרי לבד, הצלחתי ויצא לי נורא יפה". בגיל כל כך צעיר, ילד שמקבל כלים ומתמודד עם אתגרים בסביבה תומכת – זוכה לתחושת סיפוק וגאווה!

חוויות שקורות רק בסאמר קאמפ!

בגלל האופי המיוחד של מחנה הקיץ, נוצרות בו סיטואציות וחוויות כל כך מיוחדות שהופכות לזכרונות מתוקים עבור החניכים – והם סיבה עיקרית לרצון של ילדים לחזור למחנה כל שנה.

למשתתפים בתכנית המד"צים של BIG IDEA (תוכנית ה-CIT), מחכים הרבה רגעים כאלה, למשל הנייט אאוט לזכרון יעקב. שוברים את הלו"ז הקבוע, יוצאים לעיר הסמוכה ונהנים מערב של חיבור, כיף והעמקת ההכרות עם החברים.

לחקור עולמות ותחומים חדשים

הסדנאות בסאמר קאמפ של BIG IDEA מושכות הרבה ילדים סקרנים עם תחומי עניין טכנולוגיים. זו ההזדמנות המושלמת לצלול לתוך עולמות של מחשבים, תכנות, צילום, מוזיקה ורובוטיקה.

שאלנו את רייצ'ל, למה החלק האהוב עליה במחנה היה הסדנאות: "בסדנאות למדתי הרבה על עצמי ואיך לעבוד ולשתף פעולה עם אנשים אחרים. יצא לי לחקור תחומים חדשים ולמדתי שאני אוהבת צילום! ככה מגלים את התשוקות שלך".

בלי טלפונים: ליצור חברויות אמיתיות ועמוקות

לא פלא שאחת הסיבות הפופולריות לחזרה של חניכים למחנה מדי שנה היא הקשרים שנוצרו בקיץ: בסאמר קאמפ של BIG IDEA הטלפונים נשארים בחוץ. הסביבה החדשה הזו היא כר פורה ליצירת חברויות חדשות והכרויות עמוקות עם חברים מכל העולם.

"החוויה הכי טובה שלי בביג אידיאה היא הזמן שביליתי בו עם החברים שלי. יצא לי להכיר אותם כמו שאף אחד לעולם לא יכיר אותם; חווינו חוויות מדהימות שלא היו קורות במקום אחר, ועברנו אותן יחד, וזה פשוט מחבר את כולם כמו משפחה אחת גדולה."

או כמו שאמר דין המדריך – "זה מדהים כמה מהר אתה יכול להפוך לחבר הכי טוב של מישהו".

לא חסרות סיבות להתאהב בעולם הסאמר קאמפים ומחנות הקיץ. הם הופכים את הקיץ לתקופה מופלאה שמשלבת הנאה ולמידה יד ביד ובאותו זמן מזניקה את הפיתוח האישי של הילד.

לחצו כאן ותנו לילדים את המתנה של מחנה הקיץ והצטרפו לBIG IDEA – מחנה קיץ טכנולוגי בינלאומי, כאן בארץ! שבועיים של טכנולוגיה, חברים מכל העולם וחוויות לכל החיים.

 

יש לכם עוד שאלות? נשמח לענות על הכל.
מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם