שונים, אבל כל כך דומים

כל הדברים המהנים שהחופש הגדול מסמל (ויש הרבה כאלה כמו שאתם יודעים) סובבים סביב דבר אחד ויחיד: זמן חופשי לבלות עם חברים! הרי זה לא באמת משנה אם נלך לים, נסתובב בקניון, נבלה במחנה קיץ או נעביר יום של צ'יל בבית – זה משנה עם מי נעשה את זה.

בשנים האחרונות הטכנולוגיה שמקיפה אותנו לימדה אותנו כמה העולם שלנו קטן. אם פעם שיחה מחו"ל הייתה נחשבת למאורע של ממש, היום הקשר שלנו הוא ממש יומיומי. במבט לאחור קצת מוזר לחשוב על זה, אז איך זה שבעידן שבו כולם מחוברים אחד לשני רוב התקשורת שלנו עם חברים וקהילות יהודיות מרחבי העולם עדיין נעשה רק מול מסכים?
מחנה קיץ בינלאומי חניכים עם ידיים באמצע

7 וחצי מיליארד אנשים חיים בעולם שלנו, ואף אחד לא דומה אחד לשני. מתי תקבלו הזדמנות סוף סוף לפגוש אותם פנים מול פנים? במחנה הקיץ של BIG IDEA זוכים הילדים להזדמנות להיחשף לחגיגה של שונות, תרבויות, שפות ורעיונות עם חניכים מלמעלה מ-30 מדינות ברחבי העולם. 

הילדים של היום סקרנים יותר ומתעניינים במגוון עצום של תחומים, הרבה מזה בגלל רשת האינטרנט שהפכה את המידע לנגיש כל כך. במחנה הם מוצאים חברים מהארץ והעולם ששותפים לאהבות האלה. כך נוצר מרחב מוגן לגדול ולהתפתח בו, בסביבה מעשירה ומלמדת: להתנתק מהטלפונים ולחיות את ההווה, לנצל את החופש הגדול כדי לעשות משהו מעניין ומשמעותי – והכל יחד עם עוד המון חברים טובים.

זה לא סוד שעבודה משותפת תורמת לתהליכי למידה וחיזוק קשרים חברתיים. הרבה יותר כיף לעשות דברים יחד: לתכנת, לצלם, לערוך, לשתף אחד את השני ברעיונות ומחשבות. כך הפרויקטים יוצאים גדולים ויפים יותר ואפשר להיות גאים בהם יחד.

יתרון נוסף של חיבור לקהילות מחו"ל הוא שיפור האנגלית. כידוע אנגלית היא שפה בינלאומית המדוברת כמעט בכל מקום בעולם ומהווה חלק בלתי נפרד מארגז הכלים של כל מי ששואף גבוה בחיים. הודות למספר החניכים המגוון, מחנה הקיץ של BIG IDEA מתנהל כולו בשפה האנגלית, דבר התורם לשיפור הביטחון וצבירת ניסיון עם השפה. אמנם הילדים לא יחזרו עם גראמר מושלם, אבל הם כן ילמדו לדבר באופן שוטף ובביטחון.

וכמובן שאיך אפשר שלא לדבר על החשיבות הגדולה שבחשיפה לתרבויות, רעיונות וגישות שונות. אם ברוב המסגרות מדברים על קבלת האחר והשונה, במחנה הקיץ זה מתקיים בפועל. המפגש הבין תרבותי יוצר הרבה סקרנות ופתיחות, אך ללא שיפוטיות. לא סתם חניכים רבים מעידים על עצמם כי למדו לקבל את השונה בזכות החיבור שמצאו עם ילדים אחרים ממקומות אחרים בעולם.

אז, מוכנים כבר להכיר חברים חדשים?

יש לכם עוד שאלות? נשמח לענות על הכל.
מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם