5 סיבות מעולות למה הילד שלך צריך להגיע למחנה הקיץ של BIG IDEA

אפילו שבועיים מחוץ לבית יכולים להיות חוויה משנת חיים לילדים – ואל תשכחו גם להורים.

בדרך כלל לפני שאנחנו שולחים את הילדים שלנו למחנות הקיץ אנחנו מהססים, בין אם זה החשש בלשלוח אותם לבד, רחוקים מאיתנו ועוד חששות שעולים בדרך, ובאופן כללי קשה לחשוב על כך שאנחנו מאפשרים את האופציה להתרחק מהילדים שלנו. אבל אחרי שרואים מה הילדים שלנו מקבלים מהזדמנות שכזו, אנחנו שולחים אותם כבר כל קיץ!

פתאום רואים איך זה כשהילד שלך חוזר הביתה, יוזם בעצמו לקפל את הבגדים, מציע את המיטה שלו ויותר מהכל, רוצה לבלות יותר זמן עם המשפחה ומעריך את זה. אז חוץ מלשלוח את הילדים למחנות קיץ זה ולשפר את החוויה שלהם, גם החוויה של ההורה משתפרת!

 

  • הילדים שלנו פורחים כשאנחנו לא בסביבה

 

כשהילדים שלנו חוזרים אחרי תקופה במחנה קיץ, הם חוזרים גדולים יותר, ולא רק בגודל אלא גם בבגרות הנפשית שהם מגלים. בין אם זה המריבות ביניהם שכבר לא מצריכות התערבות של ההורים כי הם יודעים כבר לפתור את הבעיות האלו לבד. ויותר מכך, הם לוקחים על עצמם תפקידים פעילים יותר בבית ומפגינים בפני ההורים כישורי מנהיגות ועצמאות וזה לא משנה אם הם חזרו ממחנה של שבועיים או חודשיים – כי בתקופה הזו שהילדים רחוקים, הם נעשים יותר נאמנים לעצמם.

 

  • יוצא להם להתנסות בחוויות שלעולם לא היה אפשר לעשות בבית

 

לפעמים כשהילדים שלנו נמצאים רחוק מאיתנו, הם מתנסים בדברים שלא היינו מרשים להם בבית, כמו טיפוס על סלעים, גלישת גלים ועוד המון פעילויות שלא תמיד יש לנו פנאי או אנרגיה לעמוד בהן. ולכן המחנה מקנה לילדים אפשרות למצוא את המקום שהכי מתאים להם, והם עוברים בין פעילויות שונות ובכך מגלים את החולשות והחוזקות שלהם. בין אם זו פעילות אקטיבית חיצונית או אפילו עיצוב ותכנות מול המחשב.

 

  • אפשר לארגן מפגשים חברתיים ארוכים

 

כשהילדים שלנו נהנים במחנה, אנחנו יכולים להרשות לעצמנו להשתחרר קצת. זה לא אומר שאנחנו לא ממשיכים לספור את הזמן לאחור כשהם לא איתנו, אבל אפשר לעשות מפגשים חברתיים עם חברים בבית, או אפילו לקחת איזה סופ"ש לטייל ולחזור לשנות ה- 20 שלנו, כשרק הכרנו. 

 

  • זו הפסקה ענקית מהמסכים – ואף אחד לא יציק לכם על זה

 

היום בממוצע ילדים מבלים כ 7.5 שעות מול המסכים, אבל המחנה נותן להם את ההזדמנות לקום מהספה ולצאת מהדלת. בלי מכשירים אלקטרוניים, וסוף סוף יוצא להם להכיר ילדים אחרים יותר בקלות ולעומק ולהעשיר את החוויה שלהם במחנה הקיץ, וכשהם חוזרים הם רואים שהם לא משתמשים במסכים והטלפונים כמו שהיו משתמשים קודם.

 

  • זו הכנה לקראת היציאה מהבית – להם וגם לכם…

 

לפני שהילדים שלנו יוצאים למכינות או לצבא, חווית השחרור הרבה יותר קלילה, בעיקר מהסיבה הפשוטה שאנחנו יודעים שהם כבר בוגרים ומסוגלים להתמודד עם אתגרים בעצמם, ממש כמו שהצליחו להתמודד במחנה, מה שכן הכביסה תמיד תגיע בשלב כזה או אחר.

 

אז במקום לשבור את הראש על מה לעשות בקיץ, ארוחות, בריכות, כביסה ולפקח להם על זמן המסך אולי כדאי שניקח נשימה עמוקה ונהנה מהתקופה הזו, ואולי יום אחד ימציאו מחנה קיץ גם להורים.

 

יש לכם עוד שאלות? נשמח לענות על הכל.
מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם