״הום סיק״: מה זה, ואיך מתמודדים

מחנה הקיץ אוטוטו כאן, וההתרגשות בשיאה – גם שלנו, וגם של החניכים! אנחנו בטוחים שהילד או הילדה שלכם כבר מעסיקים את עצמם במחשבות רבות על הסאמר קאמפ: אילו חברים חדשים יכירו, מה ילמדו בסדנאות, אילו התנסויות חדשות יעמדו בפניהם ו… כן: גם איך יתמודדו עם הגעגוע הביתה.

טוב, האמת היא שזה בכלל לא בטוח שהילדים שלכם עכשיו עסוקים במחשבות על הגעגועים שיהיו להם הביתה במחנה הקיץ. אבל אנחנו, מניסיון, החלטנו שחשוב להעלות עכשיו את הנושא הזה ולדבר קצת על מה זה ״Home Sick", למה הגעגוע הוא תמיד חלק מהחוויה – אבל כיצד הוא גם תורם לילדים ומחזק אותם. ובעיקר, איך נכון דווקא לכם להתמודד עם המצב.

געגועים הביתה: זה קורה לכולנו

תראו, ״הום סיק״ היא התמודדות בריאה ולגמרי נורמלית שכמעט כל ילד חווה. חשוב להבין שאין שום קשר בין חוויות שליליות לבין תחושות הגעגוע והרצון להיות בבית, אלא מדובר בתופעה טבעית שמקורה בגעגועים להורים – והיא כמעט תמיד נמצאת בסתירה עם ההנאה והכיף שהילדים חווים במחנה הקיץ. הביטויים של הום סיק יכולים להיות בכי, עצבנות, כעס ולעתים אפילו פחד – דברים שמאוד קשה להורים לשמוע מילדיהם ובייחוד להתמודד איתם מרחוק. אבל….

אף אחד לא מתמודד לבד!

ההורים שבנו יודעים כמה זה עשוי להיות קשה אם הילד מתקשר ואומר שהוא מתגעגע תוך כדי בכי. או, כפי שאמרנו – נשמע עצוב או מבואס. במצב כזה, האינסטינקט של כל הורה יהיה לחשוב שהילד סובל, או צריך שיבואו לקחת אותו. אבל, וזה אבל גדול – נזכיר שוב: התגובה הזו טבעית ולא קשורה לחוויות שליליות. לכן, חשוב שתדעו שהילדים שלכם מוקפים במדריכים מקצועיים שכולם עברו הכשרה מקיפה הקשורה ל״הום סיק״. הצוות שלנו יודע כיצד להעניק לכל ילד יחס אישי, כיצד לוודא שכולם יוצרים חברים ומסתדרים וכיצד לזהות ילדים שקצת קשה להם. וכמובן, להרגיע כשצצה לה מתקפת געגועים ולהביא לכך שהיא תהיה חוויה מעצימה, ולא להפך. לכן, גם אם תקבלו פה ושם (וככל הנראה זה יקרה בימים הראשונים) טלפון עם קול מתייפח בצד השני – דעו שחמש דקות לאחר מכן, הילד שלכם כבר יהיה עמוק בתוך שיחת עידוד חיובית, או יותר מזה – שקוע בפעילות כיפית, מחייך וצוחק!

חיזוקים, חיזוקים, חיזוקים

חשוב לנו להדגיש שגם לכם בבית יש חלק חשוב מאוד בהכנה של הילדים. כשכולנו, אנחנו ואתם, עובדים ביחד למען מטרה משותפת (שהיא, איך לא, החוויה שמחכה לילדים במחנה הקיץ) אנחנו יכולים בסוף לקצור את הפירות: אתם מקבלים חזרה ילדים בוגרים, שמחים ועשירים בסיפורים והרפתקאות – ואנחנו, רווי נחת, חוזרים לעשות את מה שאנחנו הכי אוהבים: להתכונן למפגש עם עוד ילדים! ולעבוד על מחנות הקיץ הבאים.

ולסיכום, נגיד את זה שחור על גבי לבן: ילדים רבים במחנה הקיץ, ובייחוד חניכים חדשים, מתגעגעים לביתם ולהוריהם. ובינינו, מי לא? הרי גם אנחנו, המבוגרים, חשים את העקצוץ הזה בלב כשאנחנו רחוקים מהאהובים והקרובים שלנו. ההבדל הוא, שכמבוגרים אנחנו כבר חווינו מספר חוויות שכאלו ואנחנו יודעים שכדי להתקדם בחיים – חייבים לשחרר, ולהיפתח. חייבים לצאת מאזור הנוחות, כי רק כך נעים קדימה, לומדים ומתפתחים. ושימו לב! זה בדיוק מה שיקרה לילדים שלכם במחנה הקיץ הקרוב של BIG IDEA. גם אם הם יחושו געגועים רבים אליכם, הם לחלוטין יצמחו מתוך המצב ויצאו ממנו חזקים יותר, ועצמאים יותר. מבטיחים!

יש לכם עוד שאלות? נשמח לענות על הכל.
מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם