פגשנו בארה"ב חניכים של מחנה הקיץ הטכנולוגי בישראל

נסענו לפגוש בארה"ב חניכים של מחנה הקיץ הטכנולוגי בישראל – ולא תאמינו כמה כיף היה לנו

ניר גד, סמנכ"ל BIG IDEA, חזר השבוע ממסע מרתק בארה"ב ומשתף אתכם בחוויות שלו.

נתב"ג. ארבע לפנות בוקר. טיסה לניו-יורק והראש מלא במחשבות.
אני עומד לצאת ל-10 ימים של מפגשי מידע על BIG IDEA בחוף המזרחי וכמו לפני כל נסיעה עולות החששות: מה אם לא נמצא ילדים ובני נוער שרוצים לבוא בקיץ לארץ? מה אם נפגוש הורים שיגידו שישראל רחוקה מידי או מסוכנת בימים אלו, או שפשוט יש להם כבר תוכניות אחרות לקיץ?
כמובן שכבר מהמפגש הראשון אני מקבל חיבוק חם ומרגש מהקהילה וכל החששות מתבדים.

טנפליי, ניו-ג'רזי – פתאום הילדים אוהבים עברית

אחרי סופת שלג מהסרטים (הכי רצינית ב-10 שנים האחרונות. תראו בתמונה), אני עושה את דרכי אל המפגש הראשון בקהילה היהודית בניו ג'רזי, בפעילות ט"ו בשבט קהילתית ב-JCC בטנפליי ביחד עם שבט הצופים הישראלים המקומי. אל השולחן של BIG IDEA לא מפסיקים להגיע אנשים: פעם זו משפחה שמגיעה בקיץ לארץ ומחפשת חוויה איכותית לילדים ופעם זה תיכוניסט שמתעניין במחשבים ורוצה להרחיב את הידע.
בין האנשים אני מזהה את משפחת יחזקאל, ששני הילדים היו במחנה בקיץ והשנה מצטרפת אליהם האחות הקטנה. האח הבכור מצטרף אלי בדוכן ומתחיל לספר בגאווה לחברים שלו על החוויות מהקיץ. "כדאי לכם לבוא, בשנה שעברה יצרתי וידאו קליפ בסדנאות ועד עכשיו אני בקשר עם שני חברים ממודיעין, כל יום אנחנו מדברים בוואטסאפ" הוא אומר בשעה שמראה לחברים שלו תמונות מהקיץ האחרון.
אם המשפחה, יפעת, מספרת לי בגאווה: "אצלנו בבית חשוב לנו שהילדים ימשיכו לדבר בעברית. החוויה ב-BIG IDEA נתנה להם המון ביטחון עצמי, עצמאות ושיפרה להם את העברית. עם ההורים שלהם הם לא רצו לדבר בעברית, אבל פתאום כשיש להם חברים בארץ, הם לא מפסיקים לפטפט" היא צוחקת.
בהמשך השבוע אנחנו עושים מפגש מידע בבית המשפחה ומשפחות מתעניינות מכל האיזור מגיעות. "חשוב לי שיידעו איזו חוויה אדירה הילדים שלי עברו. יש כאן צמא גדול לתוכניות איכותיות בישראל והסאמר קאמפ של BIG IDEA הוא בדיוק מה שהרבה אנשים מחפשים" מספרת יפעת.

מיאמי, פלורידה – כשילד מארה"ב וילד משבדיה נפגשים בישראל

אחרי הכפור והשלג, ירדתי קצת להתחמם באיזור מיאמי ואין דרך טובה לעשות את זה, מאשר להפגש עם חניכים שהיו בקיץ האחרון ב-BIG IDEA. את המפגש אצל משפחת לסר לא אשכח הרבה זמן. אחרי חיבוקים ונשיקות, התחיל מצעד ההדגמות – כל אחד מהאחים מוציא מהחדר שלו מזכרות שנשארו לו מהמחנה: תעודות סיום מחנה, פרוייקטים שהדפיסו במדפסת תלת מימד, כובע שיצרו בסדנת לבוש אלקטרוני ואפילו תג שם שהבת הגדולה שמרה מלפני שני קייצים!
"בוא תראה את סרטון היו-טיוב שיצרתי," מספר מקס, הבן האמצעי "זה פרוייקט משותף שלי ושל חבר משוודיה. אחרי שהכרנו במחנה, שמרנו על קשר ואנחנו ממשיכים ליצור ביחד סרטונים של ביקורות על משחקי מחשב שונים". ממש הפקה בינלאומית, חשבתי לעצמי.
גם הבת הגדולה, ניקול, ממשיכה ליצור בעקבות המחנה "לפני שנתיים, הייתי בסדנת HTML ומאז זה פתח לי את התיאבון ללמוד עוד דברים בתחום. כבר יצא לי לעצב כמה אתרים ואפילו לקבל על זה תשלום". היא מספרת לילדים שבאו למפגש מידע ומסתכלים עליה בעיניים נוצצות.את המשך המפגש בפלורידה אני מבלה בסדרת הרצאות לבתי ספר יהודיים באיזור על טכנולוגיה וחדשנות ישראלית.
השיא של הביקור הוא ללא ספק בפרלמנט הריביירה, קבוצת ישראלים מקומית שנפגשת מידי שבוע. "המחנה קיץ שלך נשמע מרתק" הם אומרים לי "אני חייב לשלוח את הנכדים שלי למחנה, כדי שיום אחד גם הם יוכלו להיות סטארטאפיסטים מצליחים".

מנהטן, ניו-יורק – החברים הכי טובים

את הסיור בארה"ב אני מקנח במפגש מידע בניו-יורק. אל המפגש מגיעים סמי ורייצ'ל, שני תיכוניסטים ניו-יורקרים בנשמה, שכבר היו ב-BIG IDEA ארבע שנים, ממש גדלו במחנה.
רייצ'ל ישר תופסת את הבנות שמגיעות למפגש ומתחילה לשתף בחוויות. "אפשר לעשות המון דברים במחנה. אני התקדמתי בתחום של העיצוב ואנימציית תלת מימד, אבל גם עשיתי בקאמפ תיאטרון וריקוד. כל שנה כשאני מגיעה, אני מתאמת עם החברות מהארץ שנהיה ביחד בחדר. אני ממש מחכה לזה."
"אתה יודע, הבנתי," פונה אלי סמי כשהמפגש מסתיים, "שהחברים הכי טובים שלי היום, הם החברים מ-BIG IDEA. פה בניו-יורק, אתה עובר בין מלא קבוצות: תיכון, חוגים, תנועות נוער ועוד. אבל שום דבר לא ישתווה לקשרים שיצרתי בקאמפ. אלה האנשים שאני מרגיש הכי קרוב אליהם והם בכלל מפוזרים בכל העולם."

למידע נוסף על מחנה הקיץ הבינלאומי לחצו כאן >> 

יש לכם עוד שאלות? נשמח לענות על הכל.
מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם

    דילוג לתוכן