בדיוק בדיוק כמו שאני, ככה זה טוב

כשיסמין הגיעה למחנה הקיץ, היא הגיעה לבד. "הרגשתי ממש לבד" היא מספרת "ואז, ליה באה!"

ליה (בלגיה) ויסמין (ישראל) הן כיום החברות הכי טובות. אלון (14) מוכן להחליף כל יום בעולם האמיתי בשביל דקה אחת במחנה הקיץ. הנכדים של אטי הולכים בכל קיץ לקאמפ, ומחכים לו בקוצר רוח כל השנה. אז איך עובד "המתכון הסודי" שהופך מחנה קיץ – שמתרחש במהלך חודשי הקיץ – לבית שני ומשפחה נוספת?

 

להיות עצמכם

המחנה של BIG IDEA הוא חוויה שנוצרה כדי לחגוג את מי שאנחנו. להרגיש בטוחים בעצמנו, חופשיים לספר ולבטא את הרעיונות והיצירתיות שלנו בסביבה של שווים-בין-שווים בלי שאף אחד מודד אותנו, אלא מנחה ומקדם. במחנה תפגשו חברים חדשים שהם יצירתיים, סקרנים, אוהבים להתנסות בדברים חדשים ויש להם תחביבים מעניינים וכישורים מגניבים – ממש כמוכם.

 

ככה, בעצם, נוצרים קשרים אמיתיים עם ילדים נוספים שיש להם את אותם תחומי עניין – חבר חדש לבנות איתו יחד משחק מחשב מדהים, חברה שעוזרת לשדרג את הרעיון לרחפן שתמיד הסתובב לך בראש ולא היית בטוחה איך להוציא לפועל, ותמיד תמיד חברים למסיבת בריכה כייפית או קבלת שבת שמרגישה כמו בבית. חברים שמבינים אותנו, את הראש ודרך החשיבה שלנו הופכים להיות החברים הכי טובים מהר מאוד.

 

בלי טלפונים!

במחנה שלנו אנחנו "חופשיים" מטלפונים. הולכים לישון יחד בחדרים ומתעוררים ביחד; נפגשים כל יום כל היום פנים אל פנים, נוכחים בכאן ועכשיו וחולקים כל רגע, יחד. רק כשמניחים את הטלפון בצד, אפשר להכיר ולהתחבר לעומק – לפעמים לכל החיים. תמיד תמצא לצדך חבר שעובר בדיוק את החוויה שאתה עובר, ואפשר לשתף ולחלוק יחד את החוויות.

 

ביטוי עצמי שיוצר יכולות חברתיות

הסדנאות במחנה שלנו הן כלי לביטוי היצירתיות של כל אחד, לגילוי של תשוקות חדשות, העמקה של תשוקות מוכרות וחקירה של העולם הפנימי הייחודי של כל אחד. לחניכים יש בחירה חופשית בין יותר משלושים סדנאות, והם מחליטים בעצמם לאיזה מהן ירצו ללכת – אנחנו מאמינים שרק ככה, באמצעות בחירה עצמאית, נוצרת מחויבות, מוטיבציה, עניין והתרגשות שיוצרת כיף!

 

אנחנו מאמינים שלמי שנמצא במקום שטוב לו, עושה את מה שהוא אוהב ומצליח לבטא בצורה הכי טובה את העולם הפנימי שלו – באופן טבעי, יווצרו קשרים טובים, איכותיים, בריאים וחזקים. רק בסביבה כזו, בה לא מצפים מאף ילד להיות "מישהו" מסוים ואין "מודל נכון", נוצרת סביבה חסרת-גבולות שמעודדת לפרוש כנפיים, לחלום רחוק ולמצוא את השותפים הטובים ביותר למסע – לא רק בקיץ, אלא לכל החיים.

 

להיות עצמיכם

 

לסיכום – שוקולד!

יסמין וליה האהובות שלנו לא הסתפקו במפגש השנתי במאיר שפייה – ונפגשו גם בבית של ליה בבלגיה, עם כל החבורה מ – BIG IDEA. הן טיילו באטומיום, עשו יחד שופינג ואכלו שוקולד. המון, המון שוקולד.

רוצים גם?! אנחנו מחכים לכם גם השנה, וכבר מתרגשים… ההרשמה כבר בעיצומה – הולך להיות מדהימייזינג ?

יש לכם עוד שאלות? נשמח לענות על הכל.
מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם