"איך ביליתי בקיץ? למדתי לתכנת!"

מעבר למזג האוויר הקיצי, האנשים הנעימים והחייכנים, חופי הים והבריכות, וכמובן – החיבור לציונות, בשנים האחרונות מדינת ישראל ידועה גם בהישגים הגדולים שלה בתחום ההייטק. המדינה הקטנה במזרח התיכון מתגלה כמעצמת הייטק ענקית (מישהו אמר סטארט אפ ניישן ציוני?) ומביאה איתה אינספור הזדמנויות לגדול, להתפתח וללמוד את מקצועות העתיד שישנו את העולם. ואיפה כל זה מתחיל? במחנות הקיץ כמובן! 🙂

כבר מזמן שמחנה קיץ אינו רק חוויה המורכבת מקמפינג, שטח ושדאות. כלומר, היא כן. אבל כבר הרבה יותר מזה. מחנות הקיץ מהווים מקום לילדים בעלי זיקה טכנולוגית ללמוד ולפתח את המיומנויות שלהם בתחום שאותו הם כה אוהבים, וכל זאת יחד עם המון ילדים ישראליים על אדמת הסטארט אפ ניישן הציוני.

חניכים משחקים מול מחשב

מדוע כל זה חשוב? הדרישה לתחום ההייטק רק  הולכת וגוברת בעולם. מהנדסים, מפתחים, מתכנתים, טכנאים ועוד הופכים להיות מקצועות מבוקשים בשוק העבודה הבינלאומי. ולא רק,  תחזיות כבר מנבאות שבעתיד ייעלמו באופן הדרגתי רוב המקצועות הקלאסיים אותם אנו מכירים ויוחלפו במקצועות אלה.

כבר כיום ניתן לראות ילדים רבים הנמשכים לתחומי הטכנולוגיה וה-IT. מחקרים הראו כי תחום ה-IT נמצא במקום הראשון בין התחומים שבהם תלמידי בתי ספר רוצים לעבוד בהם, הרבה לפני תחומי הרפואה, האמנות, המדע והתעשייה ובהפרש ניכר. תלמידי בית הספר כיום אוהבים לכתוב קוד, ליצור אפליקציות וללמוד כיצד להפוך תהליכים שגרתיים לאוטומטיים, ומכאן שחינוך טכנולוגי בגיל צעיר יביא אותם למימוש השאיפות המקצועיות שלהם.

בנוסף לכך פיתוח כישורים טכנולוגיים כמו תכנות מעשיר את ארגז הכלים של הילדים שלכם במיומנויות חדשות, ביניהן:  פיתוח חשיבה אנליטית ולוגיקה, ניהול משימות ופרויקטים, תכנון וניהול זמן, משא ומתן ודיבור בפומבי ועבודת צוות. ויותר מזה, כדי להפוך לאיש מקצוע בעל משכורת איכותית היום כבר לא צריך לחכות לסיום האוניברסיטה ולצבירת שנות ניסיון. לא מעט ילדים מתחת לגיל 16 כבר הפכו לכוכבי על בארץ ובחו"ל והמגמה רק ממשיכה לרשום סימני עלייה.

פיתוח מיומנויות אלה פותר גם בעיה קלאסית שכיום הורים מודרניים נתקלים בה, ואנו כמובן מדברים על זמן הבילוי של ילדיהם מול משחקי מחשב. במהלך הקורסים השונים במחנות הקיץ הילדים לומדים ליצור משחקים במקום לשחק בהם. באמצעות המשחקים האהובים עליהם כמו מיינקראפט למשל, הם לומדים מהם אלגוריתם ולולאה, כדי ליצור תהליכים לוגיים, ואף כיצד לעצב ולהחיות את הדמויות של המשחק – חוויה עוצמתית ומלמדת המעניקה להם אינספור כלים חדשים.

 

חניכה במחנה קיץ בישראל מסתכלת על רובוט שיצרה

אז נכון, במחנה הקיץ הילדים שלכם יכירו חברים חדשים, ישחקו ייהנו ויבלו, אך גם הם יפתחו מגוון יכולות טכנולוגיות שיהפכו אותם למבוגרים שיעצבו את עתידנו. בקיץ הקרוב זה מתחיל שוב 🙂

יש לכם עוד שאלות? נשמח לענות על הכל.
מלאו את הטופס ונחזור אליכם בהקדם